Zadzwoń do nas (Pn-Wt 7-17, Śr 7-18, Czw-Pt 7-17)

3000 metrów i więcej

Zasięg 3000 m

Zasięg ponad 3000 metrów będzie idealnie służyć profesjonalistom. Ze względu na brak kontaktu wzrokowego pies musi być doskonale wyszkolony. Obroża elektryczna pomoże wysyłać na odległość komendę, co nie byłoby możliwe za pomocą głosu ze względu na odległość dzielącą psa od opiekuna. Polecamy przede wszystkim modele firm E-CollarDogtra oraz Garmin.

 

 • 1Czym jest obroża elektroniczna?

  Treningowa obroża elektroniczna to nowoczesna pomoc treningowa, która jest całkowicie bezpieczna i przy prawidłowym użyciu nie ma możliwości aby skrzywdzić nią zwierzaka. Ważne jest aby starannie wybrać treningową obrożę i nauczyć się dobrze ją wykorzystywać. Każde urządzenie może stać się niebezpieczne, jeśli nie będzie używane mądrze, zgodnie z zastosowaniem według instrukcji. Ta sama zasada dotyczy elektronicznych obroży dla psów.

 • 2Jak działa obroża elektroniczna?

  Elektroniczna obroża treningowa działa na zasadzie sygnałów, które są dla pieska nieprzyjemne, ale w żadnym wypadku nie są dla niego niebezpieczne. Docenisz ja w momencie gdy Twój piesek ucieka i nie reaguje na komendy, ponieważ dzięki niej możesz kontrolować podopiecznego na odległość. Elektroniczne obroże stale znajdują kolejnych odpowiedzialnych nabywców, którzy mają świadomość, że nieposłuszny i niewychowany pies może powodować wiele problemów a także wyrządzić krzywdę sobie samemu.
 • 3Jak pomoże mi elektroniczna obroża?

  Obroża pomoże ci w wychowaniu psa bez smyczy. Pomaga przywołać, na przykład, gdy pies biegnie za zwierzyną, chodzić bez smyczy lub oduczać niepożądanych czynności i złych nawyków, takie jak jedzenie śmieci lub skakanie na ludzi.
 • 4Czy obroże elektroniczne są bezpieczne?

  Tak obroże są całkowicie bezpieczne. Bardzo istotne jest aby najpierw wybrać odpowiedni poziom korekty impulsem. Jest to poziom zdecydowanie poniżej progu bólu psa, pies ma impuls delikatnie poczuć. Należy także regularnie sprawdzać założenie obroży, obroża nie może być założona za ciasno. Pamiętaj także aby nie przekraczać maksymalnego czasu noszenia obroży, który wynosi 12 godzin na dobę.

 • 5Kiedy zacząć używać obrożę elektroniczna?

  Obrożę możesz wykorzystywać od 6 miesiąca życia zwierzaka. Pamiętaj żeby odpowiednio dobrać poziom korekty. Na początku możesz wykorzystywać dźwięk i wibrację a dopiero później impuls.

 • 6Jakie funkcje ma obroża elektryczna?

  Podstawowymi funkcjami, które posiada obroża są: dźwięk, wibracja oraz impuls elektrostatyczny. Najczęściej wykorzystywaną korektą jest impuls, impuls jest zawsze regulowany, aby dopasować go do wrażliwości psa. Dodatkowo, niektóre obroże mają sygnał świetlny umożliwiający lokalizowanie psa w ciemności. Są także modele, które jako korektę wykorzystują aplikację sprayu. Inną opcją jest Booster, który umożliwia ustawienie poziomu impulsu na z góry ustalonym poziomie (często wyższym niż używany normalnie), dzięki temu w momencie kiedy potrzebujemy szybkiej, mocniejszej korekty nie ma potrzeby ręcznego zwiększania poziomu korekty. Są także obroże wyposażone w tryb antyszczekowy, możemy go uaktywnić w momencie jeśli nasz pies szczeka za dużo i chcemy to szczekanie ograniczyć.

 • 7Jak dobrać obrożę do psa?

  Dla psów małych, średnich i dużych pasuje większość obroży. Z tego względu, że poziom impulsu jest regulowany. W przypadku raz miniaturowych czasami jest potrzebna specjalna obroża o mniejszych wymiarach Dzięki temu pies będzie ją nosić bez problemów. Dla wyjątkowo opornych lub dużych psów możemy także polecić specjalne modele.

 • 8Czy obroże są wodoodporne?

  Tak, w zależności od klasy wodoodporności możemy wybrać obrożę bez ochrony na wodę, z ochroną przeciwko zachlapaniom (np. kałuży), z ochroną przeciw warunkom atmosferycznym (deszcz, śnieg, błoto), oraz takie, z którymi pies może swobodnie pływać (wodoszczelne)

Zobacz pełny opis

Sortuj według: Zalecana Od najtańszych Od najdroższych Od najnowszych

Jest w ofercie 7 produktów - filtruj wyniki dokładnie według własnych wymagań.

Pokazujemy 1-7 z 7 produktów

| 1|
Reedog MX-3200 Camo Extreme
Warianty (3)
pro 1 pro 2 pro 3

Reedog MX-3200 Camo Extreme

Na cestě 10 kusů, w poniedziałek 3. 4. u Ciebie
1 615 zł

Porównać

Dogtra Pathfinder
Warianty (3)
pro 1 pro 2 pro 3

Dogtra Pathfinder

Na cestě 2 kusů, w poniedziałek 3. 4. u Ciebie
2 935 zł

Porównać

D.T. Systems SPT 2420

Dostępne, w środę 29. 3. u Ciebie
3 546 zł

Porównać

D.T. Systems SPT 2430 z lokalizatorem

3 tygodnie, we wtorek 18. 4. u Ciebie
4 039 zł

Porównać

D.T. Systems SPT 2422

3 tygodnie, we wtorek 18. 4. u Ciebie
4 531 zł

Porównać

D.T. Systems SPT 2432 z lokalizatorem

3 tygodnie, we wtorek 18. 4. u Ciebie
5 418 zł

Porównać

SportDog TEK 2.0 Tracking & Training
Warianty (1)
pro 1

SportDog TEK 2.0 Tracking & Training

Na cestě 2 kusů, w poniedziałek 3. 4. u Ciebie
6 108 zł

Porównać