Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Bezpieczeństwo treningowych obroży

Każde urządzenie się może stać nie bezpieczne, jeśli go nie będziesz używać z rozwagą, rozmysłem i według instrukcji. To same płaci i o elektronicznych obrożach dla psów.

Elektroniczne obroże dla psów

Każde urządzenie może stać sie niebezpieczne, jeśli nie będziesz go używać z rozwagą, i według instrukcji. To samo dotyczy elektronicznych obrożay dla psów. Narzędzie, które jest popularne wsrod kynologow na całym świecie. Ma swych zwolenników i przeciwników.

Co to jest elektroniczna obroża

Jest to treningowe narzędzie dla właścicieli psów. Elektroniczna obroża pracuje na bazie impulsow, które są dla psa nieprzyjemne, ale nie są dla niego niebezpieczne. Każdy doświadczony właściciel wie, że bez upominania lub kar fizycznych, nieposlusznego  psa nie można wychować. Zamiast ciągnięcia za skóre lub uderzania  możnna uzyc wlasnie elektroniczne obroże. Docenisz to gdy pies ucieknie nieragujac na wolanie, poniewaz obroze dziala bezprzewodowo na daleka odleglosc.

Dla kogo jest odpowiednia elektroniczna obroża

Elektroniczne obroże kupuje coraz więcej odpowiedzialnych właścicieli psów, którzy wiedzą, że nieposłuszny i niewychowany pies może sprawic dużo problemów i uszkodzić sam siebie.

Elektroniczne obroże m.in. pomagają w:

  • Podstawowym treningu psów – za pośrednictwem elektronicznych obroży łatwo swego psa nauczysz komend typu „siad, leżeć, przynieś, czekaj“ itp.
  • Przywołaniu psa na odległość.
  • zatrzymaniu uciekajacego psa.

Bezpieczeństwo i ochrona zwierząt na pierwszym miejscu

Elektroniczne obroże testowala Centralna komisja ochrony zwierząt,

: " Tzw. elektroniczne obroże przeszły w ostatnich 8 - 10 latach ogromny rozwoj techniczny i nie mają już nic wspólnego ze swymi poprzednikami, w których używano dużo wyzszą intensywność prądu elektrycznego i  nie posiadaly elementu regulujacego natezenie. Z powodu ochrony zwierząt i zjednoczenia standartów zostala założona Międzynarodowa asociacja producentów obroży elektronicznych (ECMA), która się dokładnie zajmuje tą problematyką. Dzisiejsze nowoczesne produkty od renomowanych producentów, stowarzyszonych w ECMA, respektują łagodne zachowanie wobec zwierząt a ich użycie w mnóstwu przypadkach pomaga wyeliminowac niektóre tradycyjne metody treningu psów, które mogą być wobec zwierząt o dużo mniej bezpieczne.

Jak bezpiecznie używać obroże elektroniczne

Elektroniczne obroze treningowe mozna uzywac juz od 6 miesiaca zycia psa. Nalezy uwaznie przeczytac instrukcje obslugi. Wybrac odpowiedni poziom natezenia impulsu oraz rodzaj ostrzezenia. Pies powinien reagowac na upomnienie ale nie powinno go to zbyt bolec. Obroze zwykle oferuja kilka stopni ostrzezenia. Czasami wystarczy uzyc tylko ostrzezen dzwiekowych.