Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Biegasz z psem? Wypróbuj smycz hands-free Lishinu!

Dlaczego do biegania ze swoim psem masz wykorzystywać klasyczną smycz, która plącze się między nogami i jest trudna do opanowania. Bez smyczy nie możesz biegasz wszędzie, są sytuacje i miejsca, w których powinieneś mieć psa pod kontrolą. W XXI wieku możesz zamiast smyczy ze skóry użyć hands-free smycz dla psów. Twoje ręce staną się wolne a zarówno Ty jak i Twój pies zyskacie swobodę. Jak działa?

Przez zimę być może zapomniałeś o bieganiu, ale w końcu zrobi się ciepło i słońce rozgrzeje nas i zmusi do działania, wiosna nie pozwala siedzieć bezczynnie w domu. Świetni jeśli partnerem Twoich przebieżek będzie Twój czworonożny przyjaciel. Bieg jest dla niego świetną sprawą.

 

Dlaczego biegać z psem?

Bieg wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną jak i psychiczną. Twoją i Twojego psa. Większość osób do zmobilizowania się do biegania potrzebuje partnera, co jeśli kolejny raz odwołał wspólny bieg a Ty zostałeś na lodzie? Twój pies nigdy nie pozostawi Cię w takiej sytuacji, chętnie pobiegnie z Tobą. Zauważyłeś, że psy podczas biegu wyglądają jakby się uśmiechały? Jest to zaraźliwe.

Psy są urodzonymi biegaczami. Pamiętaj, że kondycja psa zmienia się, nie tylko poprzez starzenie się, ale także w związku ze stanem zdrowia, wagą lub pogodą. Dlatego bierz pod uwagę, nie tylko siebie, ale równieź Twojego psiaka, jego samopoczucie w dany dzień. Jeżeli oboje jesteście gotowi do wysiłku, wrócisz z biegu świeży z pozytywnym zmęczenie i będzie zadowolony.  Twój pies po wysiłku także będzie zrelaksowany i chętnie odda się wypocznkowi.

 

 

Zasady biegania z psem

 • Zaczynaj stopniowo. Jeżeli Twój pies nigdy nie biegał dłuższych odcinków, rozpocznij od krótkich odległości. Zmieniaj raz szybki marsz, raz bieg. Stopniowo zwiększaj czas biegu.
 • Zwracaj uwagę, na siebie, swojego psa i okolice. Pies powininen biec blisko nogi, nie odbiegać w innych kierunkach, nie skakać na mijanych ludzi. Najlepszym rozwiązaniem jest smycz dla psa hands-free.
 • Przed bieganiem nie karm psa i wyjdź na krótki spacer (podobnie jak u ludzi, bieg z pełnym żołądkiem lub pęcherzem moczowym może być trudny)
 • Uwaga na upały, latem biegaj wcześnie rano lub wieczorem.
 • Wybierz miękkie naturalne podłoże, unikaj chodników. Odpowiedni będzie las, łąka lub park. 
 • Pij wodę. Bierzesz wodę dla siebie? Pamiętaj o Twoim czworonożnym partnerze, możesz zastanowić się nad zakupem składanej miski, którą schowasz do kieszeni.
 • Chwal. Swojego psa i siebie. Każdy udany bieg nagrodź ulubionym smakołykiem.
 • Nie zapomnij o odpowiedniej sportowej karmie dla psów.

Hands free smycz przyda Ci się nie tylko podczas biegu

Są miejsca i tereny, gdzie lepiej jest mieć swojego dobrze wychowanego psa pod kontrolą, na smyczy. Niektóre miejsca (przykładowo parki) wręcz zakazują spacerów z psem bez smyczy.  Co więcej klasyczna smycz pląta się często między nogami, musisz nieustannie pilnować Twojego psa, jest to męczące i ogranicza Ciebie i Twojego psa, pozbawia Was swobody ruchu.

W XXI wieku, właścicielom psów pomagają nowoczesne technologie, należy do nich także smycz dla psów Lishinu Original Hands-Free. Jest to pierwsza inteligentna hands-free smycz dla psów na świecie, uwolnij swoje ręce, będziesz mógł czerpać radość ze sportu, biegu lub innej aktywności, która wymaga swobody ruchu.

 

 

Jak działa smycz hands free ?

Smycz obsługuje się bardzo łatwo. Zakładasz ją na nadgarstek, dłońmi i rękoma możesz swobodnie ruszać (nie utrudnia biegu). Smycz podczas biegu swobodnie zwija się i rozciąga, Twój pies biegnie spokojnie obok Ciebie, Ty masz go zawsze pod kontrolą.

Smycz dla psów hands free jest opatentowaną technologią. Jej podstawą działania jest dobrze znana automatyczna smycz,ale to nie wszystko. Lishinu różni się od typowych smyczy, mechanizmem hamującym, który działa w podobny sposób jak pasy bezpieczeństwa w aucie. To oznacza, że aktywuje się, zawsze gdy pies zdecyduje sie na nagłą zmianę kierunku lub skok w bok. W momencie gdy napięcie na lince spadnie, smycz ponownie wróci do normalnego trybu działania.

Ręce masz wolne, nie musisz stale psa pilnować, jeżeli będziesz chciał zareagować, przykładowo szybko zatrzymać psa aby uniknąć groźne sytuacji, wystarczy, że smyczą hands-free wykonasz ruch w górę. Jest to system blokowania rozwijania linki. Ponadto smycz podczas blokowania wysyła charakterystyczny dźwięk, podobnie jak treningowe "clikery", Twój pies połączy dźwięk z komendą "nie wolno!", jest to forma treningu psa podczas wyjścia.

Smycz podczas biegu jest na ręce, co się stanie gdy pies nagle przyspieszy tak, że nie możesz go zatrzymać? Smycz wyposażona jest w zapięcie bezpieczeńśtwa, jednym szybkim ruchem odłaczysz psa od siebie zdejmując smycz w ciągu sekundy. (więcej w wideo poniżej)

Zalety hands free smyczy dla psa

 • Swobodne ręce podczas biegu lub innej aktywności wspólnej z psem, nie musisz go nieustannie pilnować, jeśli nie ucieka z trasy, smycz sama się aktywuje dzięki zastosowaniu specjalnej technologii (działa jak pasy w aucie)
 • Opatentowany mechanizm blokady, aktywujesz go machnięciem ręki.
 • Przy okazji hamowania smycz wysyła dźwięk podobny do treningowego clikera, przy okazji ćwicząc posłuszeństwo.
 • Smycz Lishinu Original Hands-Free jest wytrzymała i wysokiej jakości. Linka użyta w  smyczy jest linką spadochronową.
 • Częścią smyczy jest także smart podwójne zakończenie, dzięki któremu możesz biegać z dwoma psami jednocześnie
 • Kolorowe obudowy smyczy są wymienne - do wyboru jest sześć kolorów, możesz smycz dostosować do Twojego stroju.
 • Nowoczesny i praktyczny design, oryginalny wygląd, Twój nadgarstek będzie prezentował się bajecznie.
 • Smycze hands free Lishinu dostępne są w kilku wariantach, możesz je wybrać według rasy psa lub jego zachowania. Zobacz tutaj.

 

 

Zobacz smycz hands free vodítko dla psa w akcji