Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Drzwiczki dla psów i kotów zaoszczędzą Twój czas i ciepło!

Czasami jesteś w domu odźwiernym? Nagle Twój piesek chce wyjść na zewnątrz, ponieważ usłyszał coś na ogrodzie. Potem, wyjść chce kot. Za chwilę zaszczeka pies, że chce wrócić do domu. Po pół godzinie swój powrót zgłasza kotek. Oszczędź swój czas i nerwy. Pomogą Ci w tym drzwiczki dla psów i kotów, dzięki którym Twoi czworonożni przyjaciele staną się samodzielni. Docenisz je w zimie, oszczędzą pieniądze, ponieważ przez ciągłe otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych ucieka ciepło.

Każdy ma swoje potrzeby. Ma je także Twój pies i kot. Raz chce wejść do środka, zaraz na zewnątrz. Nieustanne otwieranie i zamykanie drzwi wejściowych jest męczące i nieoszczędne. Swój problem możesz rozwiązać w łatwy i praktyczny sposób, docenisz go zarównio Ty jak i Twói czworonożni przyjaciele. Spraw im specjalne drzwiczki dla psów i kotów. Możesz je zainstalować w drzwiach garażowych lub wejściowych, według uznania. Do wyboru są różne wielkości, typy i kolory.

Czy drzwiczki dla psów i kotów są warte uwagi?

Drzwi dla psów i kotów na pewno już kiedys widziałeś, w którymś z amerykańskich filmów lub w kreskówce. Teraz dostępne są także u nas! Niewątpliwą zaletą, jest umożliwienie swobodnego przejścia do wnętrza i na zewnątrz. Zyskasz trochę wolnego czasu - przestaniesz bez przerwy służyć Twoim zwierzakom, w zimie zaoszczędzisz pieniądze - o wiele mniej mniej ciepła ucieka z domu przez mały otwór w porównaniu z otwieraniem wielkich drzwi wejściowych.

Trzeba zaznaczyć, że sama instalacja drzwiczek dla psów i kotów jest prosta i poradzi sobie z nią każdy domowy majsterkowicz. Nie musisz zwracać szczególnej uwagi na rodzaj drzwi lub ich ewentualną wymianę. Drzwiczki są przeznaczone do instalacji w drzwiach ze wszystkich dostępnych materiałów, drewna, metalu, PVC, szkła czy nawet w ścianach z cegły.

Zalety drzwiczek dla psów i kotów

 • Wygoda dla Ciebie i Twojego zwierzaka.
 • Oszczędność czasu i ciepła.
 • Niepodrapane drzwi wejściowe.
 • Mniej stresu dla Ciebie i Twojego ulubieńca.

 

 

Dobrze, ale jakie są wady drzwiczek dla psów?

Myślisz sobie, że po instalacji drzwiczek dla psów i kotów wejdą przejściem nieproszeni goście? Myszy lub nawet szczury? Boisz się przeciagu, ponieważ wyobrażasz sobie, że drzwiczki nie izolują odpowiednio i w Twoim domu powstanie miejsce przez, które energia będzie uciekać? Nie jest to do końca prawda. Dobrej jakości drzwiczki, są szczelne.

Zależy także jaki wybierzesz sposób otwierania i zamykania. Nowoczesne drzwiczki są nie tylko mechaniczne, w ofercie znajdziesz także - drzwiczki na magnes, na czip, lub nawet z technologią Infra-Red czyli na podczerwień. Jakie są między nimi różnice?

 • Drzwiczki mechaniczne – manualne otwieranie dla psów i kotów. Przejście przez drzwiczki jest łatwe w dwóch kierunkach. Drzwiczki są odporne na niekorzystne warunki atmosfryczne. Możliwość zamknięcia przejścia za pomocą zasuwanej klapki.
 • Drzwiczki magnetycze – otwierają się na magnes, który pies lub kot nosi na obroży. Dzięki temu przez drzwiczki przejdzie tylko zwierzak, który nosi magnes na obroży. Żadni inni nieproszeni goście nie dostaną się do środka.
 • Drzwiczki magnetyczne – nowoczesne drzwiczki dla psów i kotów, otwierane na czip, który zwierzak ma w sobie.
 • Drzwiczki Infra-Red (na podczerwień)– najbardziej nowoczesne rozwiązanie, drzwiczki otwierają się na podczerwień, specjalny Infra-Red klucz kotek lub pies nosi na szyi na obroży.

Dobrej jakości drzwiczki dla psów i kotów dobrze izolują i są wyposażone zamkiem bezpieczeństwa, dzięki któremu możesz drzwiczki zamknąć, aby nie było przejścia. Niektóre z drzwiczek mają specjalne szczoteczki, aby przejście zwierzaków było bezszelestne.

 

Poradzisz sobie z montażem drzwiczek dla psów i kotów

Przy wyborze drzwiczek dla psów i kotów, zwróć uwagę na rozmiary, możliwość instalacji i możliwości przejścia, które oferują. Zmierz i zważ najpierw pieska, następnie wybierz drzwiczki - patrząć na wymiary przejścia. W ofercie są drzwiczki dla najmniejszych, średnich oraz dla dużych psów.

Możliwe, że poradzisz sobie z instalacją sam. Do instalacji będziesz potrzebować elektryczną piłę, śrubokręt krzyżak, wiertarkę, długopis oraz miarę.

 • Zmierz wysokość  Twojego psa, dół drzwiczek powinień sięgać mniej więcej wysokości klatki piersiowej, tak aby zwierzakowi wygodnie przechodziło się i wychodziło. Pamiętaj w jaki sposób pies przechodzi przez drzwiczki (najpierw przekłada głowę, następnie przednie nogi, tułów i na końcu tylne nogi)
 • Zmierz drzwiczki i nakreśli wymiar na drzwiach.
 • Piłą wytnij otwór.
 • Śrubami przymocuj drzwiczki wg instrukcji w opakowaniu.
 • Przy montażu zwróć uwagę na materiał drzwi - w przypadku drzwi ze szkła, zwróć sie o pomoc do specjalisty.

 

Oswojenie psa z drzwiczkami.

Po zakończeniu instalacji drzwiczek, musisz zaznajomić z nimi swojego psa. Sytuacja jest analogiczna jak w przypadku każdego innego szkolenia. Pokaż zwierzakowi, że nie ma czego się bać. Większość psów w pierwszy dzień zrozumie, że drzwiczki zostały zamontowane dla ich wygody. Psom, które są bardziej strachliwe zostaw przez kilka dni drzwiczki otwarte (bez klapki). Po przejściu przez drzwiczki nagradzaj psa ulubionym przysmakiem. Zwróć uwagę aby klapka nie spadła i nie przestraszyła pieska.

 

Jaką markę drzwiczek wybrać?

Najbardziej znane na świecie i najchętnie wybierane przez klientów są drzwiczki StayWell firmy PetSafe. Drzwiczki tej firmy są znakomitej jakości, w ofercie jest kilka rodzajów. Możesz wybrać przykładowo drzwiczki na czip, magnes lub klasyczne z gumową klapką. Drzwiczki są dostępne w różnych wielkościach, dla kotów, małych, średnich i dużyc psów. Kolejnym znakomitym produktem są drzwiczki czeskiej firmy Reedog. Główną zaletą tych drzwiczek jest technologia Silent, dzięki której nie dochodzi do żadnych odgłosów przy przechodzeniu psa lub kota przez otwór. Drzwiczki mają specjalne szczotki, na bokach klapki co zapewnia bezszelestne przejście psa lub kota.