Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Obroże treningowe bezpieczeństwo

Elektroniczne obroże dla psów

Każde urządzenie może stać się niebezpieczne, jeśli nie będziesz go używać zgodnie z instrukcją, przeznaczeniem i z należytą uwagą. Ta sama zasada obowiązuje także w stosunku do elektronicznych obroży dla psów. Jest to pomoc treningowa, chętnie wykorzystywana przez profesjonalnych szkoleniowców na całym świecie, ma stale swoich zwolenników i przeciwników.

Czym jest elektroniczna obroża

To pomoc treningowa dla właścicieli psów. Elektroniczna obroża działa na zasadzie korekcji - dźwiękowych, wibracyjnych lub za pomocą impulsu, które są dla psa nieprzyjmne, ale nie niebezpieczne. Każdy doświadczony właściciel, wie, że przy szkoleniu psa potrzebną są zarówno nagrody jak i jakiś sposób kary. Zamiast opóźnionej reakcji w postaci pociągniecia psa lub klapsa na tyłek możesz wykorzystać obrożę treningową. Główną zaletą jest szybkość działania, psa korygujesz, wzmacniasz swoją komendę w momencie gdy robi coś czego nie powinień. Za sukcesem elektroniczny obroży stoi czas reakcji i możliwość kontroli na odległość.

Kogo powinna zainteresować obroża treningowa?

Elektroniczne obroże są na wyposażeniu stal coraz większej ilości odpowiedzialnych właścicieli psów, którzy wiedzą, że nieposłuszny i niewychowany pies może stanowić źródło wielu problemów, może zrobić krzywdę komuś lub sam sobie.

Elektroniczne obroże pomagają między innymi w następujących przypadkach:

  • Podstawowe szkolenie psów – za pomocą obroży treningowej łatwo nauczysz swoje psa komend takich jak "siad, leżeć, przynieś, aport, czekaj" itd.
  • Reakcja na odległość
  • Ucieczki psa, który chwycił trop i nie reaguje.

Bezpieczeństwo i ochrona zwierząt na pierwszym miejscu

Elektroniczne obroży były pod kontrolą Komisji do spraw ochrony zwierząt, któr oznajmiła, że "tzw elektroniczne obroże w ciągu ostatnich 8-10 lat przeszły przemiane technologiczną i nie mają już prawie nic wspólnego ze swoim poprzednikami, które używały o wiele większą intensywność elektronicznego impulsu, które przekraczyły lub prawie przekraczały dopuszczalne normy. Z tego powodu zostało założone Międzynoardowe stowarzyszenie producentow obroży elektronicznych (ECMA), które dokładnie tą problematyką się zajmuje, oprócz swoich badań zleca także ankiety i badania ośrodkom specjalistycznym. Dzisiejszy nowoczesne produktu renomowanych producentów zrzeszonych w ECMA, w pełni biorą pod uwagę bezpieczeństwo zwierząt, ich użycie w wielu przypadkach pomaga zastąpić niektóre tradycyjne, nieefektywne metody szkoleniowe, które nie biorą pod uwagę wrażliwości zwierząt.

Jak bezpiecznie i odpowiednio używać obroży treningowych

Elektroniczne obroże do treningu psa możesz używać gdy osiągnie już wiek 6 miesięcy. Uważnie zapoznaj się z instrukcją obsługi produktu. Wybierz odpowiedni poziom impulsu (pies powinień na impuls zareagować, ale nie powinien być on dla niego bolesny - nie powinien zawyć itd.) Obroże z reguły oferują kilka poziomów ostrzeżenia (sygnał dźwiękowy, wibracje, impuls). Pies bardzo szybko skojarzy, że po sygnale dźwiękowym lub wibracji był impuls więc będzie reagował już na ostrzeżenie dźwiękowe lub wibracyjne.