Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Potrzebujesz elektronicznej obroży do treningu psa?

Trening psa jest wymagający. Szczegółnie jeśli masz małe doświadczenie. Wymaga konsekwencji, czasu i zaradności. Jeżeli Twój pies jest obecnie szkolony, prawdopodobnie bierzesz pod uwagę zakup elektronicznej obroży. Do szkolenia obroże wykorzystują kynolgowie, doświadczeni szkoleniowcy oraz właściciele pierwszycgh psów. Jak działą obroża? Czy w ogóle jej potrzebujesz?

 

Elektroniczne obroże (to jest ich precyzyjna nazwa, często możesz spotkać się z określeniem obroże elektryczne) są pomocą treningową. Na początku chcielibyśmy zaznaczyć, że to urządzenie w żadnym wypadku nie służy do karania psa. Działanie z takim zamiarem spotka się z krótkotrwałym osiągnięciem celu, ale cel długoterminowy nie zostanie osiągnięty. Celem każdego opiekuna jest wychowanie posłusznego i rozumiejącego nas pieska. Tak żebyś zawsze mógł na nim polegać. Wybierz rozsądnie obroże wysokiej jakości, doświadczonych producetów.

 

Obroża treningowa pomaga w wychowaniu psa

Wychowanie i wytrenowanie psa wymaga dużo energii, czasu i cierpliwości. Elektroniczna obroża nie jest magiczną różdżką, ale szkolenie psa bardzo ułatwia. Takie doświadczenia mają zarówno właściciele swoich pierwszych psów i doświadczeni szkoleniowcy. Bardzo dużo jest przypadków, w których elektroniczna obroża pomogła nawet w wyszkoleniu bardzo upartego czworonoga.

W jaki sposób elektroniczne obroże pomagają w wychowaniu psa?

Zasada działania jest bardzo prosta. Życie pokazuje, że te najprostsze sposoby są najefektywniejsze. Podamy konkretny przykład. Przykładowo Twój pies ucieka w lesie na spacerze nie reaguje na żadne komendy. Jest to bardzo niebezpieczne. Jak nauczyć psa żeby zareagował w momencie kiedy jest daleko od Ciebie i nie możesz mieć na niego bezpośredniego wpływu? W takiej chwili niezastąpiona będzie elektroniczna obroża treningowa! Ty trzymasz w ręku pilot (nadajnik), pies ma na szyi założoną obrożę z odbiornikiem.

 

Piesek uciekł i nie reaguje na komendy. Ty naciskasz przycisk na nadajniku. Wysyłasz korekcję, ostrzeżenie. Większość obroży ma różne rodzaje sygnałów - jako pierwszy możesz wysłać dźwięk, następnie wibracje a potem impuls na odpowiednim poziomie. Piesek zapamięta kolejność sygnałów i przy kolejne okazji zareaguje już na dźwięk lub wibracje. Niewątpliwą korzyścią użytkowania obroży elektronicznych jest możliwość upomnienia go na odległość.

Wynik takiego działania ma zupełnie inną efektywność niż karanie psa znalezionego przykładowo po godzinie poszukiwań. Pies inaczej niż człowiek. Nie zrozumie za co jest kara, jeśli chodzi o przewinienie popełnione jakiś czas temu. Może dojść do takiej sytuacji: pies, który uciekł wróci po godzinie lub dwóch, Ty zamiast go pochwalić za powrót ukażesz. Pies może zrozumieć to w ten sposób: wróciłem, dostałem karę. Co się stanie następnym razem?

Natychmiastowa reakcja na zachowanie psa jest kluczem do sukcesu podczas szkolenia. Właśnie dlatego obroże elektroniczne są tak pomocne a co za tym idzie popularne. Umożliwiają natychmiastową reakcję.

.

Czy potrzebujesz elektronicznej obroży?

Czy w Twoim przypadku obroża treningowa spełni swoją rolę? Musisz zdecydować sam. Nie możesz rozważać szkolenia za pomocą obroży treningowej jako Twoją porażkę lub niepowodzenie. Nigdy. Obroże treningowe pomagają najbardziej doświadczonym szkoleniowcom. Pozytywnie wpływają na efekt pracy z psem i przede wszystkim: umożliwiają trening psów, które nie są chętne do współpracy. Jest to mile widziane i z pewnością ogranicza ilość psów, które z powodu problemów wychowawczych trafiają do schronisk lub klatek, ponieważ nikt ich nie chce z powodu problemów. Obroże wpływają na jakość życia zwierzaków.

Oczywiście wiadomym jest, że każdy pies jest jedyny w swoim rodzaju. Ma inny charakter i inaczej się z nim pracuje. Trzeba to wziąć pod uwagę podczas szkolenia. Jest to ogólna zasada dotycząca szkolenia z obrożą elektroniczną jak i bez niej.

Pytanie, które przychodzi do głowy każdemu odpowiedzialnemu właścicielowi to czy obroża treningowa jest odpowiednią pomocą do wychowania psa. Czy nie jest męczeniem? Dobrze, że takie pytanie zadajesz też sobie. Elektroiniczne obroże służą do treningu, nie męczeniu czy karaniu psów. Większość z nich wyposażona jest w kilka typów syngałów (dźwięk, wibracje, impuls). Najczęściej stosowanym upomnieniem na początku szkolenia jest impuls, możesz go dostosować do wrażliwości psa, obroże mają kilka poziomów impulsy, aby nie sprawiały psu bólu.

 

Jakie obroże elektroniczne są sprawdzwone?

Efektywność treningu z obrożą elektroniczą zależy od jej jakości, zasięgu, funkcji i prostocie użytkowania. Do producentów obróży, na których działaniu można polegać należą Aetertek, Reedog, lub SportDog. Każda firma produkuje obroże treningiowe przeznaczone dla psów różnej wielkości (od małych do największych ras), z różnym zasięgiem (od 300 metrów do 1 500 metrów). Obroże można także podzielić według typu sygnału, który wysyłają (impuls, dźwiek, wibracje, ultradźwięk lub spray).

Przeczytaj: Jak wybrać elektroniczną obrożę?

Elektroniczne obroże możesz wybrać według rasy (wielkości psa), zasięgu, firmy lub funkcji, które oferuje. Prztgotowaliśmy kilka propozycji sprawdzonych elektronicznych obroży treningowych, które należą do najchętniej kupowanych na polskim rynku.

Elektroniczna obroża Aetertek

Firma Aeterek należy do najlepszych na rynku elektronicznych obroży. Należytą uwagę poświęca używanym technologiom, odzwierciedleniem jest wysoka jakość produktów. Przykładowo elektroniczna obroża Aetertek AT-215D jest przeznaczona do szkolenia dwóch psów w tym samym czasie (pilot ma przyciski przewidziane do kontroli dwóch psów osobno). Zasięg obroży wynosi 550 metrów. Taki zasięg jest wystarczający dla większości użytkowników, którzy szkolą swoje psy w parkach czy okolicy lasów. Odbiornik charakteryzuje się długą pracą na baterii, natomiast pilot zasilany jest klasyczną baterią 9V.

 

 

Elektroniczna obroża Reedog

Firma Reedog marka elektronicznych obroży należy do najlepszych na rynku, często wykorzystują je doświadczeni kynologowie. Przykładowo Reedog MX-1200 Sportzasięgiem 1 200 metrów można użyć do profesjonalnego szkolenia na dużych odległościach. Obroża to skuteczny system treningowy, który posiada wszystkie podstawowe funkcje (dźwięk, wibracja, impuls). Obroże możesz wykorzystać po dokupieniu dodatkowych odbiorników do szkolenia trzech psów jednocześnie, obroża jest wodoszczelna i charakteryzuje się długą pracą na baterii. Trening ułatwią zastosowane rozwiązania, szybkie ładowanie (QuickCharge), krótki lub długi impuls (Nick&Continual)

Elektroniczna obroża Petrainer

Jeśli szukasz obroży treningowej do podstawowego treningu psa możesz wziąć pod uwagę Petrainer PET998DB. Stosunek jakości do ceny w tym wypadku jest znakomity. Obroza jest odpowiednia dla mniej wymagających właścicieli psów, którzy dopiero zaczynają trenować psy. Mimo niskiej ceny, obroża jest w pełni funkcjonalna i ma wszystkie niezbędne funkcje, które przyczynią się do sukcesu treningowego. Zasięg obroży wynosi 300 metrów, dlatego obroża idealnie nadaje się do trenowania podstawowych komend tj. "do mnie" "do nogi", "zostań", "siad" itd. Obroża ma możliwość dostosowania siły impulsu i wibracji od poziomu 0 do 100 w zależności od wrażliwości psa, przeznaczona jest dla psów z wagą od 5 do 90 kg.

Pełna oferta elektronicznych obroży treningowych dostępna jest w tym miejscu. Mogą Cię także zainteresować informację na temat obróż antyszczekowych. 

Oferujemy największą ofertę elektronicznych obroży treningowych przeznaczonych do podstawowego i profesjonalnego treningu psów. Do wyboru jest ponad 15 firm, producentów elektronicznych obroży treningowych w najlepszych cenach. Na podstawie doświadczenia polecamy produkty marki Aetertek i Reedog ze względu na prostą kontrolę i 3-letnią gwarancję.