Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Instalacja elektronicznego ogrodzenia dla psów

Instrukcje na instalacje eektronicznego ogrodzenia dla psów od elektro-obojky.cz.

Instalacja nadajnika elektronicznego ogrodzenia dla psów:

* Nadajnik musi być umieszczony w miejscu bezpiecznym od wody i wilgotności. Znosi zmiany temperatury (w zakresie według technicznych warunków), ale dostep wody do wnetrza moglby go uszkodzic.
* Umocuj nadajnik na wewnętrzną ściane blisko gniazdka (220 V).
* Przyłącz nadajnik do adaptera zasunižeciem drutu adaptera do nadajnika i wlaczeniem adaptera do gniazdka.

Instalacja drutu anteny elektronicznego ogrodzenia:

Aby system funkcjonował, drut musi byc przyłączony do nadajnika i wytwarzać
nieprzerwaną pętle drutu o przekroju 1-2,5 mm2 w stosunku do długości pętli. Od nadajnika rozwiń drut dokoło twego pola. Dla wyprowadzenia drutu z garażu, domu lub innego zakrytego miejsca, gdzie jest umieszczony nadajnik przeciągnij go przez okno, drzwi lub w inny odpowiedni sposob. Drut może być umieszczony na ziemi, lekko zakopany (max. 5 cm głęboko) lub przymocowany na ogrodzenie lub ściane (w tym przypadku maksymalnie do wysokości 30 cm nad ziemią). Drut nie może być napięty, dlatego że dzięki zmianie dlugosci , spowodowanej zmianą temperatury moglby sie uszkodzić. Jeśli potrzebne ci więcej niż 100 m drutu anteny, musisz do niego przłączyć następny drut potrzebnej długości za pomocą konektorów, lub innym odpowiednim i bezpiecznym zposobem.  Jeśli chcesz, aby pies mógł wolno przechodzić przez dane miejsce w twym ogrodzie,przez ktore musi przebiegac drut (np między nadajnikiem w garażu i drutem prowadzonym po obwodzie twego pola) nawiń wychodzący drut w około przychodzącego: skręceniem przewodów wokół siebie zposobi przerwanie wydawanych fali. W rogach ukształtuj drut do kąta prostego, ale jesli masz mozliwosc utworz raczej szerszy łuk. Jak masz wytworzoną pętle i jesteś drugim końcem spowrotem przy nadajniku, odizoluj oba końce drutu i podłącz je do konektora nadajnika 2 śrobkami. Wlacz konektor do danego miejsca nadajnika (konektor jest kształtowany i można dołączyć tylko jednym zposobem).

Ograniczające flagi dla elektronicznego ogrodzenia:

Ograniczające flagi umożliwiają, że by pies widział zone, w której się może wolno poruczać, i granice, które nie może przekraczać (jeśli jest drut prowadzony miejscem, gdzie nie jest granica ograniczona naturalnym zposobem, naprzykład żywym płotem). Polecamy, że by były flagi umieszczone na wewnętrznej części dźwiękowo ostrzeżającej zony, w dostatecznej blizkości od siebie. Aż się pies dobrze zapozna ze swą granicą, jest możliwe flagi usunąć.

Włączenie i wyłączenie elektronicznego ogrodzenia:

Nadajnik elektronicznego ogrodzenia:

Dołącz konektor do adaptera do jacka na dolnej stronie jednostni nadajnika i dołącz do gniazdka. Nadajnik włącz przełącznikiem na dolnej stronie jednostki do pozycji "ON". Zaswieci się zielona indykacyjna kontrolka na przednim panelu  w przypadku, jesli nie masz podłączenia do antenowego drutu, zamiga czerwona lampka kontrolna (Loop error) i nadajnik rozpocznie wydawać przerywany sygnał dżwiękowy. Po odłączeniu antenowego drutu, lampka kontrolna przestanie świecić i nadajnik przestaje wydawać sygnał dźwiękowy.

Odbiornik elektronicznego ogrodzenia (obroża):

Włożenie (vymiana) baterii: Śrubokrętem krzyżakowym odkręć 4 śrubki pokrywy odbiornika. Włóż 3V baterie typu CR2 przyczym zadbaj na popravną biegunowość, oznaczoną znakiem „+“ na złączu, obok miejsca na baterie. Zabrzmi dźwięk indykujący, że jest obroża aktywna. Upewnij się, że jest uszczelnienie na poprawnym miejscu, tj. w miejscu na pokrywie. Że by się zachowała wodoszczelność, polecamy to usczelnienie przynajmnie raz za rok wymienić, lub do przedłużenia żywotności czasami pomazać sylikonowym smarem. Wróć pokrywe nadajnika na miejsce a pomocą śrubokrętu krzyżakowego dociągnij leekką siłą 4 śrubki. Jak wymienisz baterie, obroża zapamięta tryb, który był przedtem ustawiony.

Wyłączenie elektronicznego ogrodzenia:

Jeśli nie jest odbiornik (obroża) długi czas używana, miała by z niej być bateria wyjnięta. Jeśli chcesz odkludzić psa na wewnątrz ogrodzonego pola, zdejmij mu obroże. Możesz także wyłączyć nadajnik przełącznikiem do pozycji "OFF".

Ustawienie szerokości zon (ostrzeżające i korekcyjne zony):

Pomocą nadajnika możesz zwiększyć lub zniejszyć szerokość zony ostrzeżającej i korekcyjnej, w stosunku do warunków twego pola i na do tego, jak jest położony drut antenowy.