Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Jak oduczyć psa szczekać i wyć

Powtarza się to codziennie - jak zamkniesz drzwi od domu, twój pies poczeka, aż cię nie wyczuje za drzwiami i potem zapocznie każdodzienny koncert.

Codziennie powtarza sie ta sama sytuacja? Wchodzisz z domu a Twoj pies zaczyna codzienny koncert? Sasiedzi sie wsciekaja i zostawiaja Ci wiadomosci i niemile listy w drzwiach? Boisz sie ze do twoich drzwi zapuka policja?

Tak, szczekanie psa moze byc kwalifikowane , wedlug kodeksu cywilnego jako przestepstwo. Wlasciciel powinien zapewnic swoim sasiadam spokoj od halasu ktory moze sprawiac psie ujadanie. Musi takze zapewnic by pies nie uciekal z posesji na cudzy ogrod lub ulice. Wlasciciel psa musi stawiac sie w sytuacji sasiadow, ktorch szczekanie i wycie psa ma prawo denerwowac.

 

SZCZEKANIE PSA Z UMIAREM I BEZ PRZESZKADZANIA SĄSIADOM

 

Szczekanie dla psa jest zupelnie naturalne. Jeszcze zanim staly sie zwierzetami domowymi i najlepszymi przyjaciolmi czlowieka, pelnily funkcje chroniace i ostrzegawcze. Sczczekanie psa mialo chronic wlascicieli przed obcymi, zlodziejami lub niebezpieczenstwem. Gospodarze zaalarmowani szczekaniem wychodzili na dwor sprawdzic co sie dzieje. Jesli wszystko bylo dobrze , uspakajali psa by nie przeszkadzal halasem. 

Jesli pies szczeka tylko ostrzegawczo, w przypadku kiedy strzeze ,a po komendzie wlasciciela sie uciszy, wszystko jest w porzadku i nienalezy psa karcic. Psa nalezy upomniec jesli swoim szczekaniem chce zwrocic Twoja uwage lub zwyczajnie Cie zaczepia. Zamierzne efekty nalezy doprowadzac do skutku systematcznym treningiem.

 Oprocz nadmiernego szczekania psa w nocy,lub gdy jest sam sa rowniez inne niepowolane przypadki, np gdy pies sczceka na samochody, rowerzystow, wozki z dziecmi czy inne psy. W takim przypadku dla spokoju Twojego i otoczenia nalezy psa upominac.

JAK ZABRONIĆ PSU SZCZEKANIA?

 

Samotne sczekanie psa w domu moze byc dla Ciebie bardzo stresujaca i klopotliwa sytuacja. Siedzisz w  pracy inie przstajesz myslec o tym jakie wiadomosci znajdziesz w drzwiach i jak Twoj pies rozaczliwie za Toba placze? Zrob z tymporzadek raz na zawsze. Myslisz ze wyprobowales juz wszystko ? Jestes bezradny?

"Szczekanie psa , kiedy wszyscy domownicy pojda do pracy to zadna nowina. Podobna sytuacjem ma co drugi wlasciciel czworonoga. Ludzie sa zdesperwoani bo sasiedzi sie wsiekaja. Czasami bardzo ciezko oduczyc psa skomlenia i wycia zwyklymi komendami i srodkami wychowawczymi. Zapobiec temu potrafia jednak elektroniczne obroze treningowe, ktore przejmuja opieke nd psem kiedy Ty zamkniesz za soba drzwi"-mowi Matěj Jačka , operator sklepu internetowego z treningowymi obrozami.

CO WIEDZIEĆ O ANTYSZCZEKOWEJ OBROŻY DLA PSA

Antyszczekowa obroża dla psa jest eletroniczym urządzeniem, które ma wychowawczy wymiar. Elektroniczna obroża rozpozna szczekanie i wycie psa i w odpowiedniej chwili go upomni. Najpierw pies jest ostrzeżony sygnałem dźwękowym, i jeśli szczeka dalej, nastepuje impuls elektryczny. Jest on dla psa nieprzyjemny, ale nie jest niebezpieczny. Pies szybko sobie uświadomi powiazanie między szczekaniem, sygnałem dźwiękowym i impulsem elektrycznym. Po jakimś czasie jako ostrzeżenie wychowawcze przeciw szczekaniu wystarczyć  bedzie tylko sygnał dwiękowy.

Trzeba dodać, że jeśli pies nie będzie reagować na impuls elektryczny, tzn. będzie dalej szczekać, nie znaczy to, że będzie dostawać  jeden impuls za drugim. Obroża się po jakimś czasie deaktywuje i przestanie nadawać impulsy elektryczne. To się oczywiście stanie i w przpadku gdy piesek przestanie szczekac.


Oprócz obroży elektronicznej mozna sprobowac  także obroży ultradżwiękowej (nadają ultradźwięk nieprzyjemny dla psa), upominanie przez wibracje) lub sprayowe (przy szczekaniu wytrysnie spray na nos psa).


"Elektroniczne antyszczekowe obroże są z doświadczenia najbardziej skuteczne. U niektórych z nich moc impulsu sie zwiększa,a w niektórych jest stabilna. Nigdy jednak nie maja takiej intensywności, ktora bylaby dla psa niebezpieczna. Chodzi tylko o wychowawcze impulsy" - dopełnił Matěj Jačka.

A PSA POGŁASKA I TWÓJ SĄSIAD

Podsumowując, elektroniczna obroża antyszczekowa jest pomocnym urzadzeniem, które zapobiegnie szczekaniu psa i denerwowaniu sąsiadów w czasie, kiedy nie ma Cie w domu i nie możesz psa ostrzec, żeby nie szczekał. Ich użycie jest bezpieczne, fizycznie ani psychicznie nie zagrazaja psu. Pozytywne doświadczenie z antyszczekowymi obrożami mają właściciele psów i doświadczeni kynolodzy, wiec nie musisz się wstydzić za ich użycie.  Pomogą ci uspokoic relacje z sasiadami .Kiedy Twoj podopieczny oduczy sie halasowac Twoj sasiad tez na pewno go pokocha:)