Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Jak zadbać o psa w zimie

Na dworze mróz, za oknem pada śnieg, Ty zakładasz grubą puchową kurtkę i ciepły sweter. Masz nieodparte wrażenie, że właśnie teraz jest czas, abuy zrobić sobie gorącą kąpiel lub wejść pod kołdrę z filiżanką dobrej herbaty. Uwierz, że nie tylko Ty, ale także Twój piesek o tej porze roku chce czuć się komfortowo.

Podczas chłodnej pogody nasi ulubieńcy potrzebują o wiele więcej uwagi, ponieważ są tak samo narażeni na zimno jak my. Wyobraź sobie, że po szybkim biegu podczas spaceru Twój piesek zostaje rozgrzany na zewnątrz na mrozie. Każdy właściciel chciałby, żeby jego czworonożny przyjaciel był zdrowy. Na co zwrócić uwagę w zimię i jakich zasad się trzymac?

 

 

Piesek potrzebuje spacerów

Przede wszystkim w ziemie bardzo ważne jest żeby dostosować spacer do obecnej pogody, rasy i stanu zdrowia psa. Psy z pochodzące z północy bedą czuć się znakomicie a przykładowo chichuacha zmarznie i być może straci orientację.  Psom tak samo jak ludziom bardzo dają się we znaki przejścia z ciepła do zimna i odwrotnie.

Twój ulubieniec potrzebuje czas na aklimatyzację, na początku przyda mu sie krótki bieg, aby troche pobudzić krążenie krwi i rozgrzać, ale uwaga, nie zbyt intensywny. Najlepszym pomysłem nie jest także zostawienie takie psa na ogrodzie. Po spacerze osusz psa natychmiast, jeżeli nosi ubranko, zdejmij je. Jeżeli myjesz psa, nie wychodź z nim, dopóki jego sierść nie będzie zupełnie sucha.

Używaj odpowiedniego szamponu 

W lecie lepiej jest używać szamponu zawierającego środki przeciwko pasożytom, w zimie lepszym rozwiązaniem jest szampon z olejem i innym odżywiającymi składnikami. Podczas mrozu skóra psa może być sucha, dlatego warto zwrócić uwagę na utratę wody. Pomoże w tym naturalny szampon Menforsan. Dobrym rozwiązaniem jest także marka Animology, w ofercie tej firmy znajdziesz sporo produktów specjalnie przeznaczonych dla szczeniąt lub dorosłych psów, sierścią w kolorze białym lub czarnym.

Ważna pielęgnacja łapek

Znasz to nieprzyjemne uczucie gdy w podczas mrozu, pęka Ci skóra na rękach? Również psy mają problemy z łapkami. Najbardziej wrażliwą cześcią łapek jest opuszka, na której psy mogą czuć ból i pieczenie, które zostało spowodowane, zmieniającymi się temperaturami, śniegiem, lodem i mrozem. Po spacerze powininieś myć łapki nie tylko z powodów higienicznych, ale także z powodu zalegającej na chodnikach soli.

Spraw psu na zimę ubranko 

Zwłaszcza mniejsze pieski w zimie ulegają szybkim przeziębieniom i zachorowaniom, co więcej psy, które większość czasu spędzają w domu, są bardziej narażone niż psy, które spędzają większość czasu biegając w ogrodzie przed domem. Oczywiście możesz psu pomóc.  Nie jest żadnym wstydem gdy pies nosi w zimie komfortowe i stylowe ubranko, za to niczym przyjemnym nie jest zapalenie dróg moczowych Twojego ulubieńca.

W zimie często widać w parkach psy, które trzęsą się jak galaretka w torcie. Dlaczego masz patrzeć na to jak Twój przyjaciel cierpi zimą? Kup pieskowi np. kurtkę, przeznaczoną na deszczową , mroźną pogodę. W ofercie znajdziesz także mikropolarowe kombinezony, szyte w rozmiarach dla różnej wielkości psów, dostępne są wodoodporne kamizelki odblaskowe, zwiększające jego widoczność i nie pozwalające zmoknąć, kupisz też pelerynki niezbędne podczas deszczowej pogody.

Zapewnij swojemu ulubieńcowi zbilansowaną dietę

Główną, często zapominaną zasadą jak utrzymać pieska w dobrej kondycji zimą, jest wzmocnenie jego odporności poprzez dostarczenie odpowiednich witamin, pełnowartościowych białek, zdrowych tłuszczy i węglowodanów. Aby piesek był silny i nie wpływała na niego zła pogoda, niezbędne jest zapewnienie mu wysokiej jakości , różniorodnej diety. Bądź uważny. Jeżeli Twój piesek chętnie zjada pozostałości ze stołu np. wigilijnego, mogą one spowodować problemy żołdkowe lub trawiennie.

Sucha karma zapewni  piesku zawsze najważniejsze składniki odżywcze, które są mu potrzebne. Jego menu nie będziesz musiał uzupełniać dodatkową karmą. Bardzo dobrym wyborem jest sucha karma firmy Brit, która nie zawiera składników modyfikowanych genetycznie oraz szkodliwych dodatków, firma Carneeval to również  odżywczo, karma wysokiej jakości, możesz ją wybrać wg wieku pieska.