Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Jak wybrać obrożę treningową

Obroże treningowe dla najmniejszych i największych

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych typów obroży treningowych, dzięki czemu można łatwo wybrać model odpowiedni dla bardzo małych i dużych psów. Ale jak wybrać tę właściwą? Oprócz rozmiaru, dobrze jest wziąć pod uwagę rodzaj korekt ze względu na temperament psa, jego wiek, zdrowie, przeznaczenie i środowisko treningowe. Zobaczmy, jak wybrać ten właściwy!

Rodzaje korekt

Pierwszą ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że obroże treningowe i ich sygnały służą do ostrzegania, a nie karania psa. Sygnalizacja jest szybsza i łatwiejsza do zrozumienia przez psa niż większość innych metod ostrzegania.

  • Obroże elektroniczne  - wykorzystują podczas szkolenia rodzaj korekty zwany impulsem. Jest to impuls elektrostatyczny (przez obrożę nie przepływa prąd elektryczny), który ostrzega psa przed niewłaściwym zachowaniem, pomaga mu reagować na wezwania i komendy. Taka obroża  Patpet T502 pozwoli na regulację impulsu elektronicznego aż w 99 poziomach.
  • Obroże wibrujące  - obroża emituje wibracje, które pies odbierze jako nieprzyjemne, ale nigdy nie powinny one go zranić. Obroże wibracyjne umożliwiają regulację kilku poziomów, dzięki czemu można wygodnie dostosować je do swoich potrzeb. Na przykład, możesz wypróbować nowy Reedog SV8, który oferuje wibracje, zwiększone wibracje i tryby dźwiękowe.
  • Obroże dźwiękowe  - ostrzeżenie dźwiękowe jest najczęstszym i pierwszym stosowanym w większości obroży. Obroża wysyła sygnał dźwiękowy, aby ostrzec psa, że coś jest nie tak. Reedog P30  jest odpowiednia dla psów o wadze od 5 kg i oferuje ustawienia alarmu dźwiękowego na 8 różnych poziomach.
  • Obroża ultradźwiękowa - obroża działa za pomocą ultradźwięków, które są nieprzyjemne dla większości psów. Nie jest jednak odpowiednia dla psów poniżej pierwszego roku życia.
  • Obroże sprayowe - spray jest wstrzykiwany pod pysk psa. Jest to łagodniejsza wersja korekty niż impuls lub wibracja, więc jest odpowiednia dla bardziej wrażliwych psów. Ta obroża natryskowa Reedog Spray Trainer posiada dodatkowy tryb antyszczekowy, więc nadaje się również do korygowania szczekania psa.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej obroży?

Środowisko  - pierwszym i ważnym czynnikiem jest to, gdzie będziesz używać obroży. Jeśli twój pies lubi wskakiwać do wody, wybierz wodoodporną obrożę, która może się zanurzyć. Do zwykłych codziennych spacerów wystarczy obroża o właściwościach wodoodpornych, która poradzi sobie z lżejszym deszczem. Do użytku domowego można kupić obrożę bez ochrony przed wodą.

Zasięg - jak dużego zasięgu obroży potrzebujesz. Czy mniejsza odległość wystarczy do treningu w domu lub w ogrodzie? A może będziesz trenować w terenie, gdzie zasięg sygnału będzie trudniejszy.

Temperament - psy temperamentne mogą ignorować słabsze i niższe korekty, psy wrażliwe zareagują na najmniejsze ostrzeżenie. Obroże nie są zalecane dla psów agresywnych, ponieważ ich reakcje mogą być nieobliczalne.

Coś ekstra - obecnie na rynku dostępne są również obroże kombinowane, które oferują funkcję lokalizacji GPS lub łączą w sobie obrożę antyszczekową.

Nie jesteś pewien co do właściwego wyboru? A może obawiasz się, że urządzenie nie zadziała na Twojego psa? Nie ma problemu. Możesz wypróbować dowolny produkt z naszej oferty i zwrócić go w ciągu 30 dni bez podawania przyczyny! Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 579 061 399 lub e-mailem pod adresem info@reedog.pl. Jesteśmy gotowi doradzić w każdej chwili! 


Produkty powiązane

Reedog VS8
Warianty (2)
pro 1 psa pro 2 psy

Reedog VS8

W drodze 91 szt., we wtorek 23. 4. u Ciebie
251 zł

Porównaj

Patpet T502
Warianty (3)
pro 1 psa pro 2 psy pro 3 psy

Patpet T502

Dostępne, w środę 17. 4. u Ciebie
318 zł

Porównaj

Nowość
Reedog P30
Warianty (2)
pro 1 psa pro 2 psy

Reedog P30

4 tygodnie, w środę 15. 5. u Ciebie
335 zł

Porównaj

Reedog Spray Trainer

Dostępne, w środę 17. 4. u Ciebie
537 zł

Porównaj