Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Jak zająć i zabawić psa maty węchowe i maty do lizania

Psy uwielbiają wąchać i odkrywać otaczający je świat swoimi zmysłami. Odkrywanie nowych rzeczy to dla nich świetna zabawa! Warto wspierać tego typu zabawy, ponieważ pomaga to w rozwijaniu najważniejszych psich zmysłów. Jednak wąchanie, lizanie i szukanie pożywienia w ogrodzie czy w domu, nie zawsze prowadzi do tego co chcemy osiągnąć, mogą pojawiać się problemy z napotykaniem nieodpwiednich rzeczy. Dlatego popularność zyskują maty do wąchania oraz maty do lizania Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie korzyści mogą przynieść Twojemu psu!

Maty do wąchania to rodzaj interaktywnej zabawki uzupełnionej przysmakami, które wymagają od twojego psiego przyjaciela wąchania i znajdywania karmy ukrytej między paskami materiału na macie. Zadaniem kawałków materiału jest imitacja np. wysokiej trawy w parku, gdzie pies musiałby szukać pożywienia, aby je zjeść. Takie zachowanie ma na celu pobudzenie do naturalnych instynktów przetrwania psa, co jest w rzeczywistości  jest nieocenione dla jego zdrowia psychicznego i zdrowe dla mózgu. Psy mają jedne z najlepszych zdolności węchowych i potrafią wywęszyć prawie wszystko, tym bardziej pyszne smakołyki. Psi nos ma około 100 000 000 (sto milionów), niektóre rasy jak owczarek ponad 200 000 000 (dwieście milionów) receptorów węchowych, podczas gdy ludzki ma ich około 5-6 000 000 (pięć - sześć milionów). Dlatego taka zabawa jest dla psa idealna a zarazem ważna.

Maty do wąchania to świetny sposób na zapewnienie psom rozrywki przez cały dzień. Ukryj smakołyki w zakamarkach i szczelinach i obserwuj, jak Twój pies szaczyna poszukiwania smakołyku. Mata pomaga zwalczyć nudę u szczeniaka. Jeśli pies się nudzi, może zacząć przejawiać nieprzyjemne nawyki, takie jak gryzienie butów, drapanie drzwi, niszczenie mebli  czy szczekanie. Możesz zapobiec takim zachowaniom stosując matę do wąchania zapewniając swojemu pupilowi urozmaicenie i stymulujące zabawy.

Zastanawiasz się jakie przysmaki włożyć do maty? Odpowiedni będzie każdy suchy przysmak lub karma. Postaw na ulubione smaki twojego zwierzaka! Utrzymanie maty w czystości jest także proste, maty możesz prać, przed praniem pamiętaj żeby wytrzepać resztki karmy lub przysmaków.

Następnym razem, gdy twój pies będzie nadpobudliwy lub znudzony, będzie to idealna okazja, aby wykorzystać do zabawy matę do wąchania i skierować jego aktywność i zmysły na poszukiwania przymaków!

Kolejną doskonałą rozrywką dla psa są maty do lizania, mata do lizania to mała, teksturowana gumowa lub silikonowa mata z rowkami, które stanowią wypełnienie dla jedzenia. Budowa maty zmusz psa do lizania aby skonsumować jedzenie. Korzystanie z maty do lizania zachęca do lizania, co uwalnia endorfiny przyjemności w mózgu psa. Te endorfiny mogą pomóc uspokoić psy w stresujących sytuacjach i stymulują psa pod względem fizycznym i psychiczny.

Myślisz o tym w jaki sposób prawdiłowo używać maty do lizania? Wymieszaj karmę dla psa, masło orzechowe lub inny smakołyk , które jest uwielbiany przez psa i rozprowadź odrobinę na macie. Do tworzonej masy można też, dla uatrakcyjnienia można dodać trochę jogurtu naturalnego, mleka Nie bój się używać warzyw, możesz je zmiksować i położyć na matę! Gdy pies skończy, usuń pozostałości karmy. Podczas przygotowywania przepisów zawsze używaj składników bez soli, cukru i sztucznych słodzików.  Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę kalorie, które podajesz swojemu psu z maty do lizania, ponieważ mogą one zawierać nadmiar dodatkowych kalorii.

Mata jest idealna do zabawy poprzez lizanie i wydobywanie jedzenia z jej zakamarków Działa uspokajająco i relaksująco. Spowalnia też nawyki szybkiego jedzenia. Nadaktywne psy zachęca do odpoczynku - maty do lizania zapewniają naszym pupilom zajęcie przez dłuższy czas. Sprawia, że psy są zajętę a ty masz czas aby załatwić twoje ważne sprawy!

Dużo ludzi zapomina o jeszcze jednym ważnym aspekcie, maty do lizania wspomagają zdrowie jamy ustnej: Rowki i miękkie wypustki na jej powierzchni delkatnie dotykają, skrobią język psa, czyszcząc go i usuwając ciała obce i i bakterie. Lizanie i produkcja śliny utrzymują w lepszej kondycji dziąsła i zęby.

Maty do lizania to też sposób na poprawę trawienia, na pewno sam dobrze wiesz czym kończy się szybkie pochłanianie dużej porcji jedzenia w biegu! Maty do lizania zmniejszają ryzyko wzdęć i poprawia trawienie.


Produkty powiązane

Mata do lizania Flamingo Leki
Warianty (2)
Modrá Světle zelená

Mata do lizania Flamingo Leki

Dostępne, w czwartek 23. 5. u Ciebie

Porównaj

Nowość

Lick'n'Snack EASTER - Mata do lizania design Wielkanoc, 22,5 cm, silikon

Dostępne, w czwartek 23. 5. u Ciebie
52 zł

Porównaj

Mata węchowa Activity Matz Garden Game

Dostępne, w czwartek 23. 5. u Ciebie
130 zł

Porównaj

Mata węchowa Activity Matz Fast Food Fun

Dostępne, w czwartek 23. 5. u Ciebie
130 zł

Porównaj

Mata węchowa Flamingo Amigo
Warianty (1)
M

Mata węchowa Flamingo Amigo

Dostępne, w czwartek 23. 5. u Ciebie
137 zł

Porównaj