Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Nowoczesne obroże antyszczekowe Dogtrace

Dogtrace jest czeskim producentem elektronicznych obroży treningowych i innych pomocy dla psów. Firma to doświadczony gracz na rynku, początki sięgają 2004 roku Główne produkty obejmują obroże treningowe d-control, obroże GPS, obroże antyszczekowe. Ze względu na duże doświadczenie i kontrolę nad produkcją produkty Dogtrace są niezawodne i gwarantują prawidłowe działanie. Dziś skupimy się na segmencie obroży przeciw szczekaniu czyli serią D-Mute.

Elektroniczne obroże antyszczekowe d-mute to bezpieczny i skuteczny sposób na wyeliminowanie nadmiernego szczekania u psa. Jeśli twój pies szczeka gdy zostanie sam w domu lub swoim uciążliwym szczekaniem budzi w nocy całą okolice to rozwiązanie dla ciebie. Obroża elektroniczna pozwoli na ograniczenie nadmiernego szczekania i uwolni od stresu ciebie i twojego psa.

Obrożę antyszczekową dopasowujemy do wielkości oraz wrażliwości psa. Jeśli masz małego lub średniego psa wybieraj z obroży d-mute small lub wersji d-mute light, jeśli twój pies jest większy lub mniej wrażliwy zdecyduj się na d-mute light lub d mute. Obroże fabrycznie mają ustawioną odpowiednią moc. Efektem działania obroży nie może być ból, aby korekta była efektywna wystarczy, że bodziec będzie nieprzyjemny, ale nie bolesny. Pies szybko zrozumie zależność pomiędzy nieprzyjemną korektą a szczekaniem i w efekcie ograniczy nadmierne szczekanie.

Pamiętaj, że obroża antyszczkowa to w zasadzie pełen automat. Dlatego tak ważne jest aby wybrać produkt dobrej jakości. Po założeniu pies najczęściej zostaje sam w domu lub na ogrodzenie i obroża nie powinna się mylić. Bardzo ważnym elementem jest czujnik wibracji strun głosowych. To element szczególnie precyzjnie opracowany w obrożach Dogtrace. Czujnik wykrywania szczekania musi być na tyle czuły aby właczył się w odpowiednim momencie czyli momencie szczekania. Nie może dochodzić do przypadkowych aktywacji np. podczas skakania. Dodatkowo czułość wykrywania szczekania jest w obrożach Dogtrace regulowana. Zazwyczaj fabryczne ustawienie czułości jest idealne, natomiast w pojedynczych przypadkach można je zmienić. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć czułość na szczekanie. Jeśli zwiększysz obroża będzie włączać się łatwiej, przy zmniejszonej czułości, do aktywacji obroży niezbędne będzie głośniejsze szczekanie. Najważniejszą cechą czujnika wykrywania szczekania w obrożach Dogtrace jest aktywacja na podstawie ruchu strun głosowych. W odróżnieniu od wielu innych obroży ta obroża nie uruchomi się w reakcji na szczekanie innego psa w okolicy lub na inny donośny dźwięk!

Zastanawiasz się czy obroża nie będzie za mocna lub za słaba dla twojego psa. Dogtrace zadbał również o to. Tak jak wspomnieliśmy na początku, dostępne są 4 modele dla psów różnej wielkości. Wybierasz obrożę fabrycznie dostosowaną pod względem mocy korekty dla twojego psa. Natomiast obroża daje możliwość dodatkowej regulacji mocy. Obroża posiada w sumie pięć trybów korekcji szczekania do wyboru: sygnał dźwiękowy, trzy poziomy stymulacji elektrycznej – lekki, średni, mocny. Dodatkowo tryb stymulacji o rosnącej intensywności w pięciu etapach. W trybie rosnącej instensywności dostępnych jest 5 poziomów. 4 oraz 5 poziom są mocniejsze od poziomu mocnego w trybie nierosnacej stymulacji. Poziomy mocy zmieniasz za pomocą magnesu, który jest częścią zestawu. Szeroka gama poziomów zapewnia wysoką skuteczność zachowując jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo. Dodatkowy atutem jest niska waga urządzeń wersje dla małych psów d-mute small i d-mute small light ważą zaledwie 50 g wersje dla średnich i dużych psów ważą 67 g co czyni je bardzo komfortowe w użytkowaniu dla psa.

Obroże Dogtrace możesz używać zarówno w domu jak i na zewnątrz. Obroże są wodoodporne, nie przeszkadza im deszcz. W celu zachowania jak najdłuższej wodoszczelności, zalecamy regularną wymianę gumowej uszczelki pod pokrywą, taka wymiana uszczelki jest zalecana raz na rok. W działniu nie przeszkadzają także minusowe temperatury, obroży możesz używać w temperaturach -10 do +50 stopni. Przy niższych temperaturach zalecamy włożyć nową baterię, aby zachować moc działania możesz także zwiększyć poziom stymulacji o 1 lub 2.

Dla wielu obroży innyh producentów problemem jest długa sieść psa. Dogtrace sprytnie rozwiązał ten problem dając możliwość wyboru krótkich lub długich elektrod, które znajdziesz w opakowaniu. Jeśli pies ma krótką sierść zamontuj krótkie styki, jeśli gęstą i długą, zdecyduj się ma dłuższe elektrody. Pamiętaj aby obrożę zacisnąć w miarę ciasno aby zapewnić bezpośredni kontakt elektrod ze skórą psa.

Podsumowując Dogtrace to idealne rozwiązanie dla psów każdej z ras i wielkości. Masz malutkiego lub małego psa, wybierz serię d-mute small lub d-mute small light. Dla średniego i dużego psa odpowiednia będzie obroża d-mute light, dla największych i bardzo charakternych psów przewidziany jest model d-mute. Ze względu na szeroką możliwość regulacji obroże Dogtrace stanowią świetny wybór dla twojego psa a prosta ustawienia to dodatkowy atut dla ciebie.


Produkty powiązane

Dogtrace d-mute small light

Dostępne, we wtorek 23. 4. u Ciebie
238 zł

Porównaj

Dogtrace d-mute small

Dostępne, we wtorek 23. 4. u Ciebie
256 zł

Porównaj

Dogtrace d-mute light

Dostępne, we wtorek 23. 4. u Ciebie
290 zł

Porównaj

Dogtrace d-mute

Dostępne, we wtorek 23. 4. u Ciebie
307 zł

Porównaj