Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Oduczenie "gonienia samochodów"

„Gonienie“ jest dla psa naturalnym, instynktownym zachowaniem, które włącza się w momencie gdy pies widzi popruszający się przedmiot. Niektóre rasy mają szczególnie wyczulony zmysł "śledzenia", "gonienia" samochodów, często stanowi to zagrożenie dla psów i pozostawia właściciela bezmocnego. Jeżeli problem dotyczy także Twojego psa nie pozwalaj mu poruszać się bez smyczy, do momentu, w którym nie nauczy się prawidłowo reagować na komendę "DO MNIE". Bardzo ważne jest aby niechciane gonienie samochodów zawsze zganić.

  1. Trening możesz tylko przeprowadzić w momencie gdy bezpieczeństwo Twoje i zwierzaka jest 100%. Użyj mocnej smyczy, dość długiej, aby pozwoliła psów gonić obiekt, ale wystarczająco krótkiej, żebyś miał psa pod kontrolą, gdy dogoni obiekt.
  2. Ustaw poziom obroży treningowej o jeden stopień wyżej niż poziom, na który reaguje Twój pies.
  3. Zprowokuj sytuacje, w której zwykle pies zaczyna gonić auto.
  4. Gdy obiekt zacznie się zbliżać, trzymaj je pewnie w rękach. W momencie gdy pies zacznie obiekt gonić, wyślij mu komendę "ZOSTAW" lub "FUJ ZOSTAW" a następnie "DO MNIE", wciśnij przycisk wysyłania impulsu, do momentu, w którym pies nie przyjdzie. Jeśli nie posłucha komendy, zaciągnij go do siebie smyczą.
  5. W momencie gdy pies przerwie gonienie samochodu, przestań wysyłać sygnał, zrób kilka kroków w tył i wyślijcie komendę "DO MNIE". Jeśli pies przyjdzie do Ciebie, pochwal go.
  6. Gdy pies ignoruje poziom impulsu, powtórz treningową sytuację używając wyższego poziomu impulsu

Następnie wypróbuj tą metodę w różnych miejsach lub/i przy udziale różnych ludzi.