Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Trening komendy "do nogi"

 

 1. Załóż psu oprócz treningowej obroży także zwykłą, z 3 m smyczą (nie może to być smycz automatyczna). Zwykłą obrożę załóż NAD treningową obrożę.
 2. Trzymaj smycz w jednej ręce i nadajnik obroży elektronicznej w drugiej.
 3. Zaczekaj, aż się pies od Ciebie oddali.
 4. Naciśnij i trzymaj przycisk do wysłania sygnału dźwiękowego razem z wypowiadaniem komendy "DO NOGI" - jesli jest to potrzebne, przyciągnij psa do siebie.
 5. Jeśłi pies do Ciebie przyjdzie, przestań wysyłać sygnał dźwiękowy i pochwal go (z dużą radością) za dobrze wykonaną komendę.
 6. Ponownie pójdź szybko do tyłu ku do tyłu, patrz czy pies idzie za Tobą. Jeśli tak z radością psa pochwal.
 7. Powtarzaj trening 3 - 6 razy. Jak pies zawsze po komendzie słownej i wysłaniu dźwiękowego sygnału spełni komendę "DO NOGI", trening jest zakończony. Jeśli nie, przejdź do punktu 8.
 8. Zaczekaj, aż pies oddali się od Ciebie. Naciśnij i trzymaj przycisk na wysłanie ciągłej korekcji wraz z wypowiadaniem komendy "DO NOGI" - jesli musisz, przyciągnij psa do siebie.
 9. Jeśli pies przyjdzie do Ciebie, przestań wysyłać sygnał korekcji i pochwal go (z dużą radością) za dobrze wykonane zadanie.
 10. Ponownie kieruj się do tyłu, patrz czy pies idzie za Tobą. Zatrzymaj się i z radością psa pochwal.
 11. Powtarzaj trening 9 – 11 razy.
 12. Jeśli pies prawidłowo reaguje na komendę "DO NOGI" z użyciem sygnału dżwiękowego lub korekcji może już być gotowy na reagowanie bez użycia dźwiękowego lub statycznego sygnału. Zrób przerwę w treningu i znów wróć do punktu nr 3 z użyciem tylko sygnału dźwiękowego.