II Polskie Dni Cane Corso Italiano i Dogo Argentino

II Polskie Dni Cane Corso Italiano i Dogo Argentino odbędą się w dniach od 15 do 18 czerwca 2017 roku w Lublińcu na terenie ośrodka Posmyk.

Plan imprezy obejmuje szkolenia z zakresu posłuszeństwa i obrony, które poprowadzą czescy pozoranci i przewodnicy psów policyjnych. Kurs handlingu, który obejmie zajęcia dla różnych ras pod okiem jednej z czołowych rosyjskich handlerek oraz wystawę organizowaną dla przedstawicieli dwóch ras wymienionych w nazwie imprezy, którą sędziować będą – znani hodowcy z Rumunii, a tak że Włoch.

Nie obejdzie się także bez wykładów dotyczących wzorców ras – prowadzonych przez specjalnie zaproszonych włoskich znawców CC i DA. Zlot w takiej formie odbywa się już po raz drugi i spodziewamy się ponad 100 uczestniczących psów, a także wielu odwiedzających imprezę.

Pomysł organizacji tego typu imprezy powstał 7 lat temu, w gronie kilku hodowców, a właściwie pasjonatów i miłośników rasy – Cane Corso Italiano. Z biegiem lat – w związku z coraz częstszym uczestnictwem w zajęciach szkoleniowych, przedstawicieli Dogo Argentino, powstał pomysł połączenia sił i zorganizowania spotkania dla obu ras.

Najważniejszym punktem programu jest zorganizowane w ostatnim dniu spotkania Raduno – czyli wystawy, gdzie oceniane są psy pod kątem ich typu i przydatności w hodowli. Ocena ta jest wyjątkowo wartościowa dla miłośników ras – ze względu na zaproszonych do oceny hodowców o ogromnym dorobku w tej dziedzinie.Podobne produkty

Przykro nam, brak wyników dla podanych kryteriów