SportDog SD-1275E

SportDog SD-1275E to profesjonalna obroża treningowa z zasięgiem do 1200 metrów i w pełni zanurzalnym odbiornikiem i nadajnikiem do 7,5 metra. Znakomite urządzenie, z regulowanymi programami i nowoczesnym designem. Dysponuje funkcjami dźwięku, wibracji, booster i impulsem Możesz wybrać spośród 3 zakresów intensywności impulsu - lekki, średni, mocny. Każdy z zakresów to 10 poziomów impulsu, ciągłego lub chwilowego. W zależności od wrażliwości psa, pozwala to jeszcze precyzyjniej dobrać idealny poziom korekcji.

Wybór opcji produktu

1 241 zł 1 026 zł bez VAT
Skladem 2 szt.
Kiedy dostanę towar?
piątek 25. 06. u Ciebie
+ - szt.
z powrotem w góre

Możliwość przetestowania
w ciągu 30 dni

SportDog SD-1275E

SportDog SD-1275E to wyjątkowe urządzenie, które łączy w sobie daleki zasięg, wiele regulowanych treningowych programów i nowoczesny design w najlepszej cenie. SportDog SD-1275E to wszechstronna obroża treningowa, idealny wybór dla podstawowego treningu lub do profesjonalnego szkolenia specjalistycznych lub łowieckich psów. Zarówno nadajnik i odbiornik są wodoszczelne, z możliwością zanurzenia do 7,5 m. Dokupując kolejny odbiornik, możesz użyć SportDog SD-1275E, aby szkolić większą ilość psów jednocześnie. Komfortowa obudowa nadajnika wykonana z gumowanych elementów i ergonomiczny kształt zapewniają przyjemne użytkowanie. Największą zaletą SportDog SD-1275E jest uniwersalność nadajnika, umożlwia on wykorzystanie wielu rodzajów trybów szkoleniowych, które możesz w przebiegu treningu dowolnie zmieniać. Możesz wybrać spośród 3 zakresów intensywności impulsu - lekki, średni, mocny. Każdy z zakresów to 8 poziomów impulsu, ciągłego lub chwilowego. Funkcja booster pomaga w sytuacjach gdy trzeba reagować nagle i stanowczo. Booster to impuls elektrostatyczny większy o 2 poziomy od impulsu używanego na co dzień.

 

 Główne funkcje Sport Dog Trener 1200 m

  • Możliwość treningu do 2 psów po dokupieniu odbiornika
  • Zasięg do 1200 m
  • dźwięk, wibracje, impuls ciągły i chwilowy
  • Booster
  • 10 poziomów impulsu
  • 3 zakresy intensywności impulsu 
  • Wodoszczelna do 7,6 m
  • OLED ekran
  • Przejrzysta obsługa
  • Czas działania na baterii, do 70 h nadajnik do 60 h obroża

Wygodny trening nie tylko 1 psa

Obroża treningowa SportDog Trener po dokupieniu dodatkowego odbiornika umożliwia wygodny trening do 6 psów za pomocą jednego odbiornika. Kontrolę ułatwia czytelny i podświetlany ekran, przyciski do zmiany psa znajdziesz na nadajniku

Optymalny zasięg do szkolenia psa...

Obroża treningowa umożliwia trening psa bez smyczy, na dużą odległość. Ten model ma bardzo duży zasięg do 1200 metrów. Jest to zasięg mierzony w idealnych warunkach, w lesie czy trudniejszych warunkach należy liczyć się ze spadkiem maksymalnego zasięgu. Na zasięg ma także wpływ sposób trzymania urządzenia. 1200 metrów to optymalny zasięg do szkolenia wszystkich psów, także myśliwskich.

3 rodzaje sygnałów dla wrażliwości Twojego psa

Wybór rodzaju korekty zależy od wielkości i temperamentu danego psa. Obroża SportDog umożliwa wysłanie 3 rodzajów korekt. Główną jest impuls na 10 poziomach, do wyboru są trzy zakresy intensywności impulsu lekki i średni i mocny co daje łącznie 30 poziomów do wyboru. Możesz także wysłać dźwięk lub wibrację. Dźwięku możesz używać jako przywołanie psa a wibracji jako ostrzeżenie przed korektą statyczną. Do dyspozycji jest Booster

Korekta za pomocą długich i krótkich impulsów

Kolejną zaletą tego modelu są różne warianty impulsu. Impuls chwilowy czyli krótki lub ciągły czyli długi. Krótki wariant wykorzystaj podczas codziennego treningu. W momentach kiedy bodziec jest silniejszy i Twój pies nie reaguje na wysyłany krótki impuls możesz przed podwyższeniem poziomu impulsu zdecydować wysłać długi impuls z maksymalnym czasem wysyłania do 10 sekund.

Trening psa nawet w wodzie!

Obroże firmy SportDog mają najlepszą wodoszczelność dostępna obecnie na rynku. W odróżnieniu od innych obroży dysponują technologią Dry Tek, która umożliwia zanurzenie psa z obrożą do głębokości 7,6 metrów. To idealna obroża jeśli mieszkasz w pobliżu zbiorników wodnych a twój pies często wbiega do wody. Nie będzie potrzeby zdejmowania obroży.

Ekran według obecnych trendów: OLED

Ekran w tej technologii jest podobny do rozwiązania LCD. W odróżnieniu od niego jest cieńszy i wydajniejszy. Dzięki czemu reaguje szybciej niż standardowe LCD. Na ekranie zobaczysz typ używanej korekty, poziom impulsu, stan baterii, ikonę psa, którego obecnie szkolisz.

Przyciski na nadajniku ułatwiają kontrolę

Duże i dobrze zaprojektowane przyciski ułatwiają trening. Na boku urządzenia znajdziesz przyciski odpowiedzialne za wybór korekty, na froncie przyciski służące do regulowania poziomu korekty i wyboru psa. Takie rozwiązanie ułatwi Ci szybkie działanie co ma znaczący wpływ na efektywność treningu psa.

Zasięg obroży

SportDog SD-1275E pomoże Ci trenować psa bez użycia smyczy do odległości 1200 metrów. Taki zasięg wystarcza zarówno do podstawowej jak i profesjonalnej tresury większości psów. SportDog SD-1275E jest idealnym urządzeniem do treningu w mieście i w lesie, gdzie są gorsze warunki i może dojść do obniżenia zasięgu.

 

 

Typ korekcji

SportDog SD-1275E ma możliwość użyć jako korekcje dźwiękowe ostrzeżenie, wibracje i impuls elektrostatyczny. Możesz wybrać spośród 3 zakresów intensywności impulsu - lekki, średni mocny. Każdy z zakresów to 10 poziomów impulsu, ciągłego lub chwilowego. Co daje w sumie 30 indywidualnych zakresów. Bez problemu dostosujesz ją do wrażliwości Twojego psa. Moc impulsu możesz w każdej chwili zwiększyć lub zmniejszyć przy pomocy przycisku na nadajniku. Ponadto SportDog SD-1225E ma możliwość ustawienia funkcji booster (impuls elektrostatyczny o 2 poziomy wyższy od tego używanego na co dzień)

 

 

 

Programowanie

SportDog SD-1225E pozwala Ci na wybór 7 różnych trybów, w każdym trybie przyciski są zdefiniowane w innym sposób. Możesz wybrać spośród 3 zakresów intensywności impulsu - lekki, średni mocny. Każdy z zakresów to 8 poziomów impulsu, ciągłego lub chwilowego. Łatwo skonfigurujesz kilka trybów, które możesz zmieniać w zależności od rodzaju treningu. Możesz używać jednego trybu jak doszkalający a drugi np. podczas polowania z psem. W zależności od wrażliwości psa, pozwala to jeszcze precyzyjniej dobrać idealny poziom korekcji. Zmiana trybu na nadajniku jest szybka i bezproblemowa.

 

 

Bateria i ładowanie

Odbiornik zasilany jest Li-ion NiMH baterią jego ładowanie trwa około 2h i pozwala na działanie od 40-60 godzin.

Nadajnik zasilany jest baterią Li-ion NiMH baterią jego ładowanie trwa około 2h i pozwala na działanie od 50-70 godzin

 

 

 

Wodoodporność

SportDog SD-1275E dysponuje technologią DryTek ™ - dzięki temu jest kompletnie wodoszczelna i zanurzalna do 7,5 metra. To idealny wybór jeśli chodzi o trening w wodzie, złych warunkach atmosferycznych (deszcz, śnieg).

 

 

 

Ilość psów

SportDog SD-1225E możesz wykorzystać do treningu większej ilości psów, bez straty efektywności. Dokupując kolejną obroże możesz kontrolować tresurę 6 psów w tym samym czasie. Pomiędzy poszczególnymi psami przełączasz przyciskami na nadajniku. 

 

 

 

Długość obroży 

SportDog SD-1225E to wytrzymała i wysokiej jakości obroża wykonana z plastiku. Piesek chętnie ją nosi a sama obroża dobrze trzyma się na szyi psa. Dla psów z obwodem szyi od 12,7 cm do 55,88 cm Dzięki temu jest odpowiednia dla najmniejszych i większych ras psów. Szerokość 1,9 cm.

 

 


Waga i rozmiary

Odbiornik bez paska - 8 cm L X 3.8 cm W X 4.7 cm D 

Nadajnik bez anteny - 9 cm L X 5.1 cm W X 3.1 cm D

 

Dla jakiej rasy jest odpowiednia?

Ustalenie czy obroża jest odpowiednia dla danego psa jest bardzo trudne, każdy pies jest inny. Dużo zależy od temperamentu i wrażliwości psa. Na podstawie naszych doświadczeń polecamy dany model dla konkretnej rasy lub wielkości psa.

š.7,7cm x v.3,3cm x h.2,8cm

Parametry techniczne

Baterie v přijímači 240 mAh
Hmotnost vysílače 123 g
Výdrž vysílače 1 - 3 dny
Výdrž přijímače 1 - 3 dny
Displej LCD podsvícený
Vodotěsnost ponořitelný
Funkce impuls + vibrace + zvuk + booster
Napájení nabíjecí
Baterie ve vysílači 550 mAh
Počet psů 1 - 3 psy
Hmotnost přijímače 84 g
Délka obojku 13 - 55 cm
Rozměr přijímače (š/v/h) 7,7 x 3,3 x 2,8 cm
Dosah 1200 m
Síla impulzu 16
Síla vibrace 1
Síla zvuku 1
Rozměr vysílače (š/v/h) 5 x 10 x 2,8 cm
Protištěkací mód nie
Hmotnost přijímače 84g
Hmotnost vysílače 123g
Rozměr přijímače š.7,7cm x v.3,3cm x h.2,8cm
Rozměr vysílače š.5cm x v.10cm x h.2,8cm
Délka obojku 20 až 70 cm
Nastavení impulzů až 16 úrovní (podle režimu)
Napájení přijímače nabíjecí a vyměnitelná Li-Ion baterie
Napájení vysílače nabíjecí a vyměnitelná Li-Ion baterie
Baterie v přijímači 240mAh
Baterie ve vysílači 550mAh
Nastavení zvuku 1 úroveň
Nastavení vibrací 1 úroveň
Výdrž vysílače 40 až 60h
Výdrž přijímače 40 až 60h
Displej LCD podsvietený

Dodatkowe informacje

Możliwość wypróbowania

Po zakupie w naszym sklepie internetowym masz 30 dni na bezpłatne wypróbowanie produktu. Jeśli produkt Ci nie odpowiada, możesz nam go zwrócić lub wymienić, my w ciagu 14 dni roboczych zwrócimy Ci pieniądze na podany numer rachunku bankowego lub wyślemy inny produkt. Obroża może być rozpakowana i przetestowana, ale nie może nosić śladów użytkowania lub być uszkodzona.

Gwarancja na towar

Standardowa gwarancja obejmuje 2 lata od zakupu produktu. Na niektóre produkty czas gwarancji przedłużyliśmy do 3 lat. Po jakiejkolwiek wadzie lub uszkodzeniu (nie z winy klienta), produkt zostanie natychmiast naprawiony lub wymieniony na nowy.

Czas dostarczenia produktu

Jeśli towar posiadamy w magazynie (dostępność produktu jest zawsze podana) i zamówisz go do godziny 14:00, towar wyślemy do Ciebie jeszcze tego samego dnia. W większości przypadków produkt będzie dostarczony do 48 godzin po zamówieniu (2 dni robocze). Zależy to od wyboru sposobu dostawy i płatności.

Sposób dostawy i płatności

W tym momencie dostępnę są dwie możliwości dostawy. Kurier DPD lub kurier Pocztex. Cena dostawy wynosi od 16 zł (przelew, kartą online) do 21 zł (za pobraniem). Wysyłka przy zamówieniu powyżej 485,00zł za darmo! Możliwości płatności to przelew, płatność kartą online oraz "za pobraniem" (przy doręczeniu kurierowi). U kuriera DPD za paczkę pobraniową zapłacisz kartą!