Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Antyszczekowe obroże dla psów: świetna pomoc do treningu pieska

Denerwować się na psa, z powodu nieustannego szczekania? Nie możemy do tego dopuścić, przecież jest to nasz ulubieniec. Bierzesz pod uwagę rady doświadczonych opiekunów, weterynarzy, kynologów, sprawdzasz różne sposoby, ale ciągle nic nie pomaga? Sąsiedzi stale narzekają na hałas i unikają Twojego spojrzenia mijając się? Wydaje Ci się, że spróbowałeś już wszystkiego? Nadszedł czas sprawić Twojemy pieskowi antyszczekową obrożę.

Pieski mają różne charaktery. Niektóre są spokojne, inne bardziej temperamentne. Niektóre są stale cicho, inne szczekają, szczekają i szczekają... A ty zaczynasz czuć się bezradny. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które jest w pełni bezpieczne dla zwierzaka. Historie opiekunów starających się rozwiąząc ten kłopot są różnorakie, nie jesteś jedynym właścicielem pieska z takim problemem. Wielu z nich sięga po antyszczekowe obroże, które działają niesamowicie skutecznie. Jednocześnie są w pełni bezpieczne, nie jest to w żadnym wypadku drastyczne karanie psa, większość obroży wysyła dźwiękowy sygnał ostrzegający psa, że jest za głośno.

Czy Twój pies potrzebuje obroży antyszczekowej?

Takie niechciane szczekanie nie dotyczy jedynie bardzo towarzyskich psów, odwrotnie, czasami właściciel w ogóle nie wie, że to własnie jego ulubieniec doprowadza sąsiadów do szaleństwa. Wyobraź sobie, że adoptujesz ze schroniska cichego psa, który na pierwszy rzut oka wydaje się kanapowym leniwcem, jest spokojny, małomówny, sądzisz, że nie będzie z nim żadnych problemów. Po paru miesiącach od sąsiadów dowiadujesz się, że Twój pies po Twoim wyjściu do pracy hałasuje na cały blok. Nie jest to pozytywna informacje, szczególnie jeśli z domu wychodzisz koło 6 rano.

Większość właścicieli stara się znaleźć "powód szczekania" - dzwonek, szczekanie innych psów, hałas za drzwiami. Najczęściej - bez sukcesu. Starasz się pomóc w inny sposób, zmieniasz psu legowisko, bierzesz wolne i symulujesz swoje wyjścia do pracy, wszystko zaczyna się od nowa, nawet rady profesjonalnych kynologów nie pomagają. Powodem jest brak człowieka, z którym piesek mógłby nawiązać interakcję. Dlatego także potem piesek podczas spacerów rusza ochocza w kierunku przechodniów lub rowerzystów.

Jak działa obroża antyszczekowa?

Obroże antyszczekowe są bardzo skutecznymi i sprytnymi urządzeniami, wysyłają impulsy na kilku poziomach. Pies szczeka, usłyszy po chwili dźwiękowe ostrzeżenie, jeśli kontynuuje szczekanie, siła sygnału stopniowo rośnie. Nie musisz się obawiać, że obroża bedzie działać cały czas, po określonym czasie korekcja jest przerywana a pies ma szansę zastanowić się co zrobił źle.

.

 

Antyszczekową obrożę możesz ustawić według potrzeb psa. Wewnątrz jest wbudowany mikrofon, który rozpozna szczekanie lub wycie. Większość obroży ma możliwość rozpoznania szczekania na podstawie ruchu strun głosowych. Nie uaktywni jej żaden inny pies szczekający w okolicy. Istnieją też obroże, które włączą się dopiero po usłyszeniu dźwięku i zarejestrowaniu drgań to tzw podwójna detekcja.

Wybierz odpowiednią obrożę antyszczekową

Sprawdzonymi producentami obroży przeciwko szczekaniu są np. firmy Aetertek, Petrainer lub Num'Axes. Wyboru możesz dokonać na podstawie wielkości psa lub funkcji jakie ma posiadać obroża.

Antyszczekowe obroże firmy Aetertek

Produkty firmy Aetertek są jednymi z najchętniej wybieranych przez klientów, bardzo łatwa obsługa, mają kilka rodzajów korekcji i przede wszystkim są ładowane za pomocą ładowarki. Model Aetertek AT-919A, jest przeznaczony raczej dla średnich i większych ras psów. Obroża ma zainstalowany czyłu mikrofon, który reaguje na dźwięk szczekania. Z tego powodu jest to obroża odpowiednia dla psów, które oprócz szczekania dużo wyją. Obroża w odróżnieniu od produktów konkurencji odróżnia dźwięk szczekania od innych dźwięków np. drapania. Obroża zaczyna wysyłać korekcję za pomocą dźwięku, dopiero po kilku sekundach zaczyna działać stopniowo impuls elektrostatyczny.

Antyszczekowe obroże Petrainer

Firma Petrainer to najlepszy stosunek ceny do jakości, obroże posiadają wszystkie niezbędne funkcje. Najchętniej wybieranymi modelami są Petraianer 853 i Petrainer 850. Są to małe i lekkie obroże, które przeznaczone są dla psów wszystkich ras z wagą od 5 do 90 kg. Jeżeli wydaje Ci się, że Twój pies najlepiej zareaguje na znaną komendę możesz zastanowić się nad zakupem obroży ultradźwiękowej z możliwością zapisu i wysłania własnej komendy. Od Ciebie zależy czy obroża będzie wysyłać ultradźwięk czy Twoją komendę lub oba ostrzeżenia jednocześnie.

Antyszczekowe obroże Num’Axes

Jeżeli szukasz obroży najlepszej jakości, wybierając sprzęt firmy Num'Axes nie popełnisz błędu. Kupując antyszczekową obrożę z podstawowymi funkcjami typu Canicalm Premium lub Canicalm First, wybierasz obrożę, które reaguja na wibracje strun głosowych psa, który nosi obrożę. Dzięki temu nie ma szans na błędne uruchomienie się obroży na podstawie dźwięku szczekania innego psa. Firma Num'Axes jako jedyna może szczycić się obrożą z impulsami elektrostatycznymi przewidzianą dla najmniejszych psów. Rewolucyjnym modelem jest 17 gramowa obroża Canicalm Small dla najmniejszych psów. Alternatywą jest także antyszczekowa obroża Canicalm Spray, która jako korekcję stosuje bardzo efektywną aplikację za pomocą sprayu.

Ofertę obroży antyszczekowych znajdziesz w tym miejscu. Zwróć także uwagę na nowość w naszej ofercie inteligentne Smart produkty dla psów.