Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Elektroniczne ogrodzenie dla psów: Zapewnij pieskowi więcej swobody!

Psy z natury są ciekawskie i aktywne, jednym z powodów, dla których tak je uwielbiamy jest ich chęć do ciągłego odkrywania świata. W większości przypadków nie jest to nic złego, nawet chętnie dołączamy do nich, jednak nie zawsze ich ciekawość jest przez nas oczekiwana. Jeżeli Twojemu pieskowi zdarzyło się już uciec z ogrodu, wiesz dobrze o czym jest mowa.

 

 Zastanawiałeś się już na zakupem elektronicznego ogrodzenia? Ciekawski pies, który chce zobaczyć wszystko, wszystkiego spróbować lub powąchać, czasami może stać się bardzo kłopotliwy. Czasami nasz ogród po prostu nie wystarcza naszym ulubieńcom. Gdy tylko nadarzy się okazja samodzielnie ruszają w świat. Ty masz oczywiście świadomość, że Twój pies jest niegroźny, ale inni tego nie wiedzą, ktoś spacerujący w okolicy może się na prawdę przestraszyć samotnie spacerującego pieska. Nikt nie będzie wiedział, że pies jest szkolony, ponieważ nie wiedzą do kogo należy. W tym wszystkim pozostaje jeszcze Twój strach, że piesek już nigdy się nie odnajdzie lub ktoś przypadkowo może zrobić mu krzwydę, pozostają jeszcze auta poruszające się z ogromną prędkością, których kierowcy nie zawsze dostrzegą mniejszego spacerowicza.

Czy elektroniczne ogrodzenie może zapewnić więcej swobody?

Każdy pies ma inny charakter. Jeżeli ktoś ma psa, który jest nieprzewidywalny, najczęściej wybiera przywiązanie go lub zamknięcie w klatce. Na pewno miałeś okazję przechodzić koło domu, przy którym lezał smutny przywizany pies. Nie jest to radosny widok. Jeżeli pies musi jakiś czas wytrzymać sam w domu, powinień mieć możliwość przebiegnąć się po ogrodzie.

Ale co zrobić gdy Twój podopieczny jest w stanie przejść pod ogrodzeniem lub zawsze znajdzie miejsce jak je pokonać? Istnieje inne rozwiązanie, inne niż klatka, która przypomina więzienie. Elektroniczne ogrodzenie absolutnie nie jest urządzeniem, które w jakikolwiek sposób ogranicza psa. Wręcz przeciwnie. Pies ma więcej swobody, ponieważ nie jest nigdzie przywiązany, Ty co z kolei nie rozmyślasz przez cały dzień czy pies przeszedł przez ogrodzenie w kierunku ruchliwej drogi.

 

Dlaczego elektroniczne ogrodzenie?

W dzisiejszych czasach nie wszystkie domy są ogrodzone klasycznie - często płot nie ogranicza całego terenu, lub ogrodzenie w ogóle nie jest w planie zagospodarowania terenu.  Niektóre pieski nic nie robią sobie z ogrodzenie i potrafią pokonać nawet klasyczny płot, rzadko stać nas na przebudowę płotu, aby zatrzymać psa. Najczęściej nie mamy też na to ochoty.

Czy jest różnica pomiędze elektronicznym ogrodzeniem a ogrodzeniem elektrycznym?

Tak. Elektryczne ogrodzenie wykorzystywane jest to ogradzania zwierząt gospodarczych, bydła. Teren ogrodzony jest widocznym drutem, który jest pod napięciem. System elektronicznego ogrodzenia to izolowany przewód, który zalecamy zakopać w ziemi, w ten sposó ogrodzenie staje się niewidoczne.

System elektronicznego ogrodzenia możesz kształtować według potrzeby, jest to wielką zaletą. Istnieje możliwość zakopania go w ziemi, najlepiej cały plan instalacji rozrysować na szkicy aby podczas instalacji oszczędzić sobie czasu, jeśli pojawią się kłopoty, których nie przewidzieliśmy. Pieskowi zakładasz obrożę. W zależności od wybranego typu ogrodzenia obroża ma różną ilość impulsów, które możesz dopasować do jego wrażlwiości. Wyobraź sobie, że zmieniasz miejsce zamieszkania, przeprowadzasz się do nowego domu bez płotu, ponadto domek jest w pobliżu lasu. Jeżeli Twój pies jest ciekawski i uparty możesz mieć problem z powstrzymaniem przed ucieczką. Często psy mieszkające w okolicach lasu podejmują pogoń za zwierzyną, która często zbliża się do okolic domostw. W większości przypadków psy zostają w klatkach lub przywiązane bez możliwości poruszania się. Nie jest to dla nich nic ciekawego, spędzać połowę dnia w jednym miejscu.

Często zdarzającym się problemem jest niszczenie starannie przygotownego ogrodu, kwiatów czy inne roślinności. Wracając w poniedziałek w pracy możesz ujrzeć starannie przygotowany ogród w weekend w stanie zupełnie odmiennym od tego, w którym go zostawiłeś. Jeżeli był to pojedynczy przypadek, jesteś w stanie to zrozumieć, kłopotliwe staje się to gdy powtarza się z dużą częstotliwością. Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie zawiera w zestawie sterownik, który poprzez przewody wysyła fale radiowe, fale odbierane są przez obrożę, jeśli oczywiście znajdzie się ona w pobliżu ogrodzenia. Największą zaletą urządzenia jest to, że nie wymaga Twojej obecności. Działa automatycznie. Pies zbliżając się do wyznaczonej granicy najpierw usłyszy dźwięk ostrzegający, jeżeli będzie kontynuował swoją wycieczke w kierunku ogrodzenia zostanie wysłany w pełni bezpieczny impuls elektrostatyczny. Psy są mądre. Jeżeli pies powtórzy swoje kroki będzie już wiedział, że po dźwięku przychodzi impuls, dlatego cofnie się dużo szybciej a impuls nawet nie zostanie wysłany.

 

 

Przeczytaj także: Jak oduczyć psa uciekać

 

Na elektroniczne ogrodzenie, której firmy się zdecydować?

Elektroniczne ogrodzenia należy dobierać przede wszystkim według wielkości psa, aby przypadkowo nie były za silne dla zwierzaka. Możesz wybierać spośród ogrodzeń dla małych, średnich i dużych psów, specjalne ogrodzenia przewidziane są także dla kotów. Nie popełnisz błędu decydując się na ogrodzenia firm Reedog, Num'Axes lub Petrainer, ich produkty są wysokiej jakości. Wymienione firmy dużą uwagę kierują właśnie na elektroniczne ogrodzenia, które dostosowane są do wielkości psa a także wielkości terenu. Znajdziesz ogrodzenia przeznaczone dla małych ogródków lub dużych terenów.

Przeczytaj także: Jak wybrać niewidzialny płot?

Elektroniczne ogrodzenie Reedog

Bardzo dobrze został opracowany system ogrodzenia elektronicznego firmy Reedogjako jedyny na świecie łaczy niewidzialne ogrodzenie z obrożą treningową. Mowa o ogrodzenia Reedog FX-500, który umożliwi Ci zarówno trenować psa na spacerach, bez inwestycji w dodatkową obrożę treningowąStrefę ogrodzenia możesz ustawić na 10 poziomach odległości. Istnieją 3 poziomy intensywności impulsu. Tak samo jak ogrodzenie Reedog FX-300 ten model jest wodoszczelny, wysokiej jakości i chętnie wybierany przez klientów.

Elektroniczne ogrodzenie Num’Axes

Num'Axes to pierwszorzędna francuska firma, stosunek jakości do ceny w przypadku ogrodzeń tej firmy jest bardzo korzystyny. Elektroniczne ogrodzenie Pet at School oferuje kilka poziomów impulsu oraz strefę dźwiękową - ostrzegającą. Ogrodzenie jest odpowiednie dla wszystkich psów z wagą od 5 do 90 kg. Francuska marka jako jedna z nielicznych ma w swojej ofercie elektronicznego ogrodzenie Canifugue Small. Jest to ogrodzenie z 8 poziomami impulsu przewidziane dla kotów i mniejszych ras psów. Charakteryzuje się bardzo małą, lekką obrożą, która nie przeszkadza najmniejszym psom lu kotom.

Elektroniczne ogrodzenie Petrainer

Jeżeli szukasz taniego i niezawodnego rozwiązania, ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami? Sprawdź firmę Petrainer. Przykładowo model Petrainer PET 803 to urządzenie przeznaczone dla średnich i dużych psów. Urządzenie oszczędza energię kiedy pies nie jest w ruchu, przechodzi w do trybu stand-by. Ogrodzenie bez możliwości ustawienai siły impulsu, bez problemu dopasujesz szerokość strefy korekcyjnej. Jest to jedne z najchętniej wybieranych marek, dużą popularność wśród klientów zawdzięcza swojej cenie i bardzo małej awaryjności.

Hledáte-li spolehlivé, ale levné řešení, které poskytuje všechny základní funkce, určitě sáhněte po značce Petrainer. Třeba typ Petrainer PET803 je základní dobíjecí zařízení, které se hodí pro větší a méně citlivé psy. Obsahuje senzor, jaký rozpozná, jestli se pes pohybuje, a šetří tedy energii v případě, že zvíře například spí. Tento ohradník sice neumožňuje nastavení síly impulzu, ale šířku zakázané zóny upravit lze. Jedná se o nejprodávanější značku, jejíž oblíbenost u zákazníků má své opodstatnění, nabízí totiž cenově dostupné a zároveň spolehlivé řešení.

Pełną ofertę elektronicznych ogrodzeń znajdziesz tutaj.  Zainteresować mogą Cię także informacje o elektroniczych obrożach.