Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Elektroniczne ogrodzenia

Elektroniczne ogrodzenia 

Zastanawiasz się jak oduczyć psa uciekania? Pomocne będzie elektryczne ogrodzenie. Na podstawie doświadczenia, szczególnie chcielibyśmy zarekomendować producentów Petsafe i Canifugue. Pastuch elektryczny wyśle sygnał dźwiękowy, wibracje lub impuls i spowoduje, że pies nie ucieknie z podwórka. Pamiętaj, że uciekający pies może budzić niepokój wśród okolicznych mieszkańców, ale i sam narażony jest np. na potrącenie przez samochód. Ogrodzenie zwiększy bezpieczeństwo twojego psa. Niewidzialne ogrodzenia dla psów możesz wybrać na podstawie: wielkości psaproducenta lub obwodu terenu. Jeśli nie wiesz na jaki produkt się zdecydować skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.

 

 • 1Co to jest elektryczny pastuch dla psa?

  Elektroniczny pastuch, nazywany jest też ogrodzeniem elektrycznym lub elektronicznym. To nowoczesna pomoc treningowa, zabezpieczająca dany teren przed ucieczkami psa. Jeśli Twój pies ucieka przez bramę, przez ogrodzenie, z domu ogrodzenie elektryczne zatrzyma psa na terenie. Jeśli zastanawiasz się jak zabezpieczyć przed psem obgryzającym, niszczącym, obsikującym warzywnik, tuje, kwiaty pomoże Ci również elektryczny pastuch. To znakomita alternatywa dla trzymania psa na łańcuchu lub w kojciu, ogrodzenie elektryczne zapewnia psu wolność w wyznaczonych przez Ciebie granicach.

 • 2Jak działa elektroniczne ogrodzenie?

  Ogrodzenie składa się z trzech części. Nadajnik, kabel oraz obroża dla psa. Nadajnik podłączony jest do źródła prądu, do nadajnika podłączamy drut, który nie przewodzi prądy tylko wysyla fale radiowe. Fale radiowe odczytywany są przez obrożę, którą nosi pies. Obroża zacznie działać dopiero kiedy pies znajdzie się w zasięgu fal. O odległości decydujesz ty, możesz się wahać pomiędzy 30 cm a 3 metrami. Drut najczęściej wkopuje się w ziemię, można zainstalować go również na płocie lub siatce. Pies, który zbliży się do wyznaczonej granicy najpierw usłyszy sygnał dźwiękowy a następnie jeśli się nie zatrzyma impuls statyczny. W większości ogrodzeń impuls jest regulowany, jego intensywność dopasujesz do wrażliwości każdego psa. Impuls nie może sprawiać psu żadnego bólu. Pies bardzo szybko nauczy się nie uciekać za ogrodzenie i będzie reagował już na sygnał dźwiękowy.
 • 3W jakich sytuacjach pomoże elektryczny pastuch dla psów?

  Elektryczne ogrodzenie pomoże oduczyć psa uciekania za bramę, za ogrodzenie, za płot, z domu. Jeśli twój pies niszczy, obsikuje, obgryza tuje, kwiaty, drzwi, warzywa możesz bez problemu ograniczyć teren, aby nie miał dostępu do tych miejsc. Elektryczny pastuch do bezpieczeństwo dla ciebie i dla psa. Okoliczni sąsiedzi nie będą bać się więcej swobodnie przechadzającego się psa i co najważniejsze pies przebywający na twoim terenie nie jest narażony na potrącenie przez samochód lub potyczkę z dzikimi zwierzakami. W efekcie pies stanie się spokojnieszy.
 • 4Czy elektroniczne ogrodzenia są bezpieczne?

  Tak. Ogrodzenia elektryczne mają regulowaną intensywność działania. Bezpiczeństwo zapewnia stopniowe zwiększanie się poziomu impulsu w miarę zbliżania się zwierzaka do wyznaczonej granicy. W lepszych urządzeniach poziom korekty możesz ustawić sam, aby najlepiej dopasować do wrażliwości psa. Przed impulsem wysyłany jest dźwięk, który ostrzega psa o zbliżaniu się do strefy zakazanej. W efekcie pies szybko będzie reagował już na dźwięk i zapobiegniesz jego ucieczkom nawet bez używania impulsu.
 • 5Kiedy można zacząć używać elektrycznego pastucha dla psa?

  Główną zasadą, której przestrzegają najbardziej renomowani producenci to wiek, ogrodzenie elektryczne możesz zacząć używać od 6 miesiąca życia. Jeśli masz zamiar zakupić urządzenie gdy pies jest młodszy staraj się używać tylko ostrzeżenia dźwiękowego. Najistoniejsze to odpowiednio dopasować impuls do wrażliwości psa, tak aby nie przekraczał progu bólu psa. Korekta nie może psa boleć. Z czasem będzie reagował już na sygnał dźwiękowy i nie będzie zbliżał się do ogrodzenia czy próbował ucieczek.
 • 6Jakie funkcje mają niewidzialne ogrodzenia i jakie sa ich rodzaje?

  Najważniejszą funkcją ogrodzenia jest możliwość ustawienia intensywności korekty impulsem. W tańszych ogrodzeniach poziom impulsu jest na jednym poziomie lub rośnie stopniowo w miarę zbliżania się psa do ogrodzenia. W lepszych na obroży możesz ustawić poziom korekty, mniejszy dla wrażliwych lub mniejszych psów, większy dla charakternych lub psów średnich i dużych ras. Regulować możesz także odległość w jakiej korekta się włącza. Im szersza strefa tym większa szansa na zatrzymanie psa w granicach posesji.

  Niewidzialne ogrodzenia:  Najlepszy sposób na ograniczenie psu możliwości ucieczki z domu, z ogrodu. Możesz także zabezpieczyć takim ogrodzenie kwiaty i tuje, które niszczy pies. Ogrodzenie zatrzyma psa na wyznaczonym terenie, najpierw wyśle sygnał dźwiękowy a następnie jeśli pies nie zatrzyma się impuls na odpowiednim poziomie.

  Ogrodzenia elektryczne: Ogrodzenia elektryczne to inna nazwa dla niewidzialnych ogrodzeń. Kwestia nomenklatury. Ogrodzenia elektryczne zapobiegają psom ucieczek poza ogrodzenie, ucieczek poza dom.

  Pastuchy elektryczne: Tak samo jak w powyższym przypadku termin ten oznacza ogrodzenie, które zapobiega ucieczkom psa. Pastuch elektryczny, ogrodzenie elektroniczne, niewidzialne ogrodzenie to różne nazwy dla jednego urządzenia.

   

  Bezprzewodowe ogrodzenia: Zasada działania identyczna jak w przypadku klasycznych z tym, że do instalacji nie jest potrzebny kabel. Zaletą ogrodzenia bezprzewodowego jest brak konieczności rozkładania kabla natomiast minusem ograniczony zasięg. Centralka ogrodzenia bezprzewodowego wysyła maksymalny sygnał o promieniu 28 metrów. Pies w efekcie dysponuje obszarem o średnicy ok. 55 metrów, w którym może się poruszać. Jeśli będzie chciał przekroczyć teren usłyszy sygnał dźwiękowy a w razie braku reakcji impuls na wybranym poziomie

  Domowe ogrodzenia i maty: Domowe ogrodzenia służą do zabepiczenia konkretnych miejsc przez dostępem psa czy kota. Jeśli chcesz zabezpieczyć okolice kosza na śmieci lub blat kuchenny połóż w tym miejscu centralkę. Pies nosi obrożę, która w momencie gdy znajdzie się metr od centralki wyślę odpowiednią korektę. Domowe ogrodzenia to ogrodzenia bezprzewodowe do ich użytku nie jest konieczne rozkładnie przewodu.

   

 • 7Kiedy użyć elektrycznego ogrodzenia i jaka może być wielkość terenu

  W przypadku gdy pies ucieka ci z ogrodu, z posesji, z domu, za ogrodzenie, załatwia się na kwiaty, tuje, niszczy część ogrodu i mimo starań nie możesz ograniczyć tych zachowań. Elektryczne ogrodzenie może uratować psu lub kotu życie, nie narażasz swojego podoopiecznego na potrącenie przez samochód czy działania obcych osób z różnymi intencjami. Elektroniczny pastuch można dopasować do posesji każdej wielkości. W zestawie jest dana ilość przewodu, najczęściej 100-150 metrów, ale bez problemu możesz dokupić dodatkowy przewód, przedłużający ogrodzenie nawet do 2000 metrów.
 • 8Czy elektryczne pastuchy są wodoodporne?

  Tak. W większości przypadków obroża, którą nosi pies jest wodoodporna, pies może biegać w deszczu, dopuszczalne jest też krótkotrwałe zanurzenie. Centralka podłączana jest do źródła prądu i musi być w miejscy nie narażonym na opady. Podsumowując nie ma problemu żeby pies korzystał z ogrodzenia w deszczu czy śniegu.

 • 9W jaki sposób zasilane jest elektryczne ogrodzenie?

  Centralka zawsze zasilana jest z gniazdka. Element ogrodzenia, który nosi pies - obroża zasilana jest najczęściej na 3V, 6V lub 9V baterie. Urządzenie informuje o wyładowanej baterii. W zależności od częstotliwości zbliżania się psa lub kota do pastucha batera wystarczy na 3-6 miesięcy. Zasilanie na baterie to zaleta i nie trzeba pamiętać o regularnym ładowaniu. Dla tych, którzy wolą jednak urządzenia na ładowarkę, znajdzie się obrożą zasilana ładowarką.

 • 10Czy instalacja ogrodzenia elektronicznego jest łatwa?

  Instalacja ogrodzenia jest łatwa, w zależności od typu posesji, ilości roślinności wybranego wariantu instalacji może zająć mniej lub więcej czasu. Najczęstszym sposobem instalacji jest wkopanie przewodu w ziemie (wystarczy 10 cm) jest to estetyczne rozwiązanie, ponieważ ogrodzenie nie jest widoczne. Przewód może być też zawieszony na siatce lub płocie. Wybór sposobu instalacji należy do Ciebie. Centralkę podłączasz do prądu w miejscu gdzie nie jest narażona na opady atmosferyczne (np. dom, garaż, skrytka) do centralki podłączasz przewód, który wyznacza granice, do której pies może się poruszać. Przewód musi tworzyć zamkniętą pętle, czyli kończyć się w centralce. Psu zakładasz obrożę, dopasowujesz się korekty i gotowe. Jeśli nie masz czasu instalować ogrodzenia możesz zatrudnić firmę ogrodniczą. Większość z firm ogrodniczych ma doświadczenie w zakładniu elektrycznych pastuchów.

   

   

 

 

 

  

Zobacz pełny opis

Pokaż więcej kategorie

Najlepiej sprzedające się produkty

Elektronický plot pro psy iTrainer W227

iTrainer W227

Elektroniczne niewidzialne ogrodzenie iTrainer W227 to wysokiej klasy urządzenie. Szerokość strefy…
Dostępne 7 szt w środę 26. 6. u Ciebie
Zniżka -15%
432 zł
367 zł
Reedog DF-213 ogrodzenie i obroża treningowa

Reedog DF-213 ogrodzenie i obroża treningowa

Nowy model Reedog DF-213 2w1 to urządzenie, które łączy w sobie profesjonalną obrożę treningową i…
Dostępne > 10 szt w środę 26. 6. u Ciebie
Zniżka -20%
1 039 zł
831 zł

Jest w ofercie 23 produktów - filtruj wyniki dokładnie według własnych wymagań.

Pokazujemy 1-15 z 23 produktów

| 1 2|
Zniżka -15%
Ohradník pro psy iTrainer HT-023
Warianty (5)
pro 1 psa pro 2 psy pro 3 psy pro 4 psy pro 5 psů

iTrainer HT-023

W drodze 14 szt., we wtorek 2. 7. u Ciebie
311 zł
264 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Elektronický plot pro psy iTrainer W227
Warianty (5)
pro 2 psy pro 3 psy pro 4 psy pro 5 psů pro 1 psa

iTrainer W227

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
432 zł
367 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Patpet F400
Warianty (1)
Pro 1 psa

Patpet F400

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
484 zł
412 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Elektryczne ogrodzenie dla psa iTrainer TP16
Warianty (12)

Elektryczne ogrodzenie dla psa iTrainer TP16

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
657 zł
559 zł

Porównaj

Zniżka -5%

Elektroniczne ogrodzenie dla psów PetSafe Basic

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
727 zł
690 zł

Porównaj

Dogtrace d‑fence 1001 bez przewodu

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
692 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Neviditelný plot Canifugue 2015
Warianty (5)
pro 3 psy pro 1 psa pro 2 psy pro 4 psy pro 5 psů

Canifugue 2015

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
865 zł
736 zł

Porównaj

Dogtrace d-fence 101

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
761 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Neviditelný plot Canifugue
Warianty (5)
pro 3 psy pro 1 psa pro 2 psy pro 4 psy pro 5 psů

Elektryczne ogrodzenie Canifugue

10 dni, we wtorek 9. 7. u Ciebie
969 zł
824 zł

Porównaj

Zniżka -20%
Reedog DF-213 ogrodzenie i obroża treningowa
Warianty (2)
pro 1 psa pro 2 psy

Reedog DF-213 ogrodzenie i obroża treningowa

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
1 039 zł
831 zł

Porównaj

Dogtrace d-fence 202 - biały

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
952 zł

Porównaj

Dogtrace d-fence 202 - czarny

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
952 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Neviditelný plot Canifugue MIX
Warianty (5)
pro 1 psa pro 2 psy pro 3 psy pro 4 psy pro 5 psů

Canifugue Mix

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
1 160 zł
986 zł

Porównaj

Zniżka -5%
PetSafe ogrodzenie dla małych i średnich psów
Warianty (1)
pro 1 psa

PetSafe ogrodzenie dla małych i średnich psów

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
1 073 zł
1 020 zł

Porównaj

Zniżka -15%
Elektryczne ogrodzenie Canifugue MIX 2015
Warianty (5)
pro 1 psa pro 2 psy pro 3 psy pro 4 psy pro 5 psů

Elektryczne ogrodzenie Canifugue MIX 2015

Dostępne, w środę 26. 6. u Ciebie
1 212 zł
1 030 zł

Porównaj