Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

Nowość: Reedog łączy obrożę treningową z niewidzialnym ogrodzeniem

Ile razy już przytrafiło Ci się, że Twój piesek pobiegł za zwierzyną, rowerem, w kierunku lasu nie reagując na Twoje wołanie? Wpadłeś w panikę, ponieważ zniknął za drzewami nie zatrzymując się. To jedna z sytuacji kiedy docenisz elektroniczną obrożę. Dziś przyjrzymy się czeskiej firmie Reedog, która jako jedyna w ofercie ma produkt, który łączy elektroniczne ogrodzenie z obrożą treningową.

Elektrický obojek pro psy Reedog

Elektroniczne obroże treningowe dla psów coraz częściej stają się pomocą przy wychowywaniu i szkoleniu psa. Wykorzystywane są zarówno przez doświadczonych kynologów jak i pierwszych właścicieli. Elektroniczne obroże obsługiwane są na odległość. To znaczy, że piesek ma na obroży odbiornik, Ty masz w ręku urządzenie ręczne, pilot (nadajnik) za pomocą, którego wysyłasz korekcje. Przykładowo piesek ucieknie za zwierzyną w lesie. Ty wołasz, pies nie reaguje na komendę.  Możesz szybko wzmocnić swoją komendę za pomocą wibracji, dźwięku, lub impulsu elektrostatycznego.

Większość elektronicznych obroży ma trzy rodzaje sygnału i umożliwia dostosowanie ich poziomu do wrażliwości psa. Twój pies przy poprawnym korzystaniu z obroży, szybko zrozumie związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy jego zachowaniem a korekcją. Na początku być może częściej będziesz stosować impuls, potem tylko wibracje i dźwięk. Jedną z największych zalet elektronicznej obroży jest natychmiastowa reakcja. Psa powinno się trenować w danej chwili, przykładowe karanie po jakimś czasie np. godzinie od ucieczki nie przynosi żadnych efektów i jest totalnie dla psa niezrozumiałe. Wróciłem i kara? O co chodzi?

W czym pomocne są obroże elektroniczne?

  • Pomogą Ci nauczyć psa podstawowych komend: stój, do mnie, do nogi lub zostań.
  • Oduczą ciągniecia na smyczy, uciekania za zwierzyną lub innymi psami.
  • Oduczą złych nawyków i zachowań, jedzenia odchodów, skakania na ludzi, porywania obiadów ze stołu.
  • Pomogą w uzyskaniu znakomitego i posłusznego czworonożnego kumpla, którego weźmiesz wszedzie.
  • Wzmocni Waszą relację

Oczywiście, obroża elektroniczna to nie magiczna różdżka, która zamieni Twojego psa w potulnego i idealnego pieska. Musisz jej prawidłowo używać. Elektroniczne obroże to świetne, nowoczesne pomoce treningowe, które nie zastępują roli człowieka w szkoleniu psa. Więcej informacji znajdziesz czytając artykuł o treningu z obrożą elektroniczną.

Teraz możemy spojrzeć na czeską markę Reedog, która należy do liderów na rynku elektronicznych pomocy treningowych.

Elektronický obojek Reedog

 

Reedog niewidzialne ogrodzenie i obroża treningowa w jednym

Zaletą marki Reedog, jest jedyne urządzenie na rynku, które łączy funkcjonalość obroży elektronicznej i niewidzialnego elektronicznego ogrodzenia. Konkretnie mamy na mysli model Reedog FX-500 ogrodzenie i elektroniczna obroża. Połączeni elektronicznego obroży i elektronicznego ogrodzenia zapewnia, że Twój pies nie ucieknie z ogrodu i bez zmieniania obroży będziesz mógł szkolić go na spacerze. Obroża ma trzy rodzaje sygnałów (wibracje, dźwięk, impuls). Obroza jest wodoszczelna, zanurzalna z zasięgiem 1000 metrów.

Ogrodzenie przeznaczone jest dla wszystkich psów z wagą od 5 do 90 kg. Za pomocą ogrodzenia, wyznaczysz psu obszar, na którym może się poruszać. W momencia zblizenia się do wyznaczone granicy usłyszy dźwięk ostrzegający i wibracje a jeśli nie zatrzyma się w następnej kolejności impuls. Tak jak wspominalśmy we wcześniejszym fragmencie, psy szybko się uczą i w miarę używania impuls będzie uaktywniany coraz rzadziej. Ogrodzenie komunikuje się z obrożą, którą nosi pies.  Strefę korygującą możesz ustawić od odległości 30 cm do 6 metrów, jeżeli pies znajdzie się w tej strefie otrzyma sygnał. Możesz już być spokojny i nie denerowować się kolejnymi ucieczkami psa.

 

Obroża treningowa Reedog Easy

Jedna z najchętniej kupowanych obroży treningowych to Reedog MX-400 Easy. Profesjonalna obroża treningowa w cenie dostępnej dla większości opiekunów psów z zasięgiem do 400 metrów.  Jako korekcje wysyła dźwięk lub impuls elektrostatyczny na dziesięciu poziomach. Obrożę po dokupuniu dodatkowych obroży możesz wykorzystać do szkolenia do trzech psów jednocześnie. Obroża Reedog jest intuicyjna i łatwa w obsłudze, zapamiętuje ostatni wybrany poziom impulsu, nawet po przełączeniu pomiędzy psami (AutoMemory), jest wodoszczelny i zanurzalny, szybko się ładuje (w ciągu dwóch godzin). Trening w ciemnościach ułatwi podświetlany ekra LCD.

Obroża treningowa Reedog Sport

Reedog MX-1200 Sport to profesjonalna obroża treningowa z wieloma funkcjami i zasięgiem do 1200 metrów. Jest to sprawdzony i bardzo dobrze wykonany system przeznaczony do treningów psów różnych ras. Obroża umożliwia korekcje za pomocą dźwięku, wibracji i impulsu, które możesz ustawić na 10 poziomach. Urządzenie możesz użyć do kontroli 3 psów w tym samym czasie, jest w pełni wodoszczelne i zasilane ładowarką. Wyposażone w najnowsze technologie : AutoMemory (zapamiętuje poziom impulsu, przy przełączaniu pomiędzy psami), DryDog (odbiornik wodoszczelny z możliwością zanurzenia do głębokości 2 metrów), QuickCharge (szybkie ładowanie odbiornika i nadajnika w ciągu 2 godzin) oraz Nick & Continual ( chwilowa i ciągła stymulacja- tzw. długi i krótki impuls). 

Obroża treningowa Reedog Extreme

Lista najchętniej kupowanych obroży czeskiej firmy zamyka model Reedog MX-2000 Extreme. To profesjonalna obroża treningowa z wieloma funkcjami i zasięgiem do 2 kilometrów. Jest to sprawdzony i bardzo dobrze wykonany system przeznaczony do treningów psów różnych ras Obroża umożliwia korekcje za pomocą dźwięku, wibracji, impulsu oraz światła LED. Urządzenie możesz użyć do kontroli 3 psów w tym samym czasie, jest w pełni wodoszczelne i zasilane ładowarką. Wyposażone w najnowsze technologie : AutoMemory (zapamiętuje poziom impulsu, przy przełączaniu pomiędzy psami), DryDog (odbiornik wodoszczelny z możliwością zanurzenia do głębokości 2 metrów), QuickCharge (szybkie ładowanie odbiornika i nadajnika w ciągu 2 godzin). Podświetlany ekran LCD nadajnika ułatwi trening w po zmroku.