Zadzwoń do nas (Pn 9-17, Wt 8-16, Śr 10-18, Czw-Pt 7-15)

5 przypadków, w których elektroniczna obroża dla psa okazała się pomocna

Aby wyjść ze swoim pieskiem na spacer do lasu, puścić go bez smyczy, musisz mieć pewność, że nie zniknie biegnąc za zwierzyną. Dla Twojego stanu psychicznego (i psiego żołądka) ważne jest aby pies nie pożerał odchodów. Może jesteś właśnie w takim momencie kiedy wątpisz w swoje umiejętności szkoleniowe i zaczyna się poddawać. Nic nie jest stracone. Przeczytaj o prawdziwych historiach, w których główny udział miała elektroniczna obroża.

Elektroniczna obroża dla psów jest pomocą treningową. Nie jest to magiczna różdżka, ale na pewno ułatwia trening. Zanim elektroniczną obrożę założysz psu, zapoznaj go z nią, pokaż swojemu ulubieńcowi i wytłumacz czego od niego oczekujesz. Nieporozumienia wynikają przede wszystkim z braku komunikacji z trenerem. Przykładowo za każdym razem pies słyszy inną komendę określającą jeden cel. Powinieneś być konsekwenty, używaj tych samych słów.

 

Dobrze, ale w jakich konkretnie sytuacjach elektroniczna obroża treningowa jest pomocna? Praktyka jest najważniejsza, dlatego wybraliśmy dla Was pięć faktycznych historii.

Andrzej: Labrador, który uciekał za zwierzyną

Pogonie za zwierzyną, są dla większości opiekunów horrorem. Pies nie reaguje na żadne komendy. Ucieka i znika w krzakach. Ty możesz jedynie patrzeć jak Twój pies ucieka i jest głuchy na nawoływania. Jesteś bezsilny. W takiej chwili niezastąpioną pomocą jest obroża treningowa. Labrador Andrzej to piękny pies, który swojego opiekuna nie raz zmartwił na spacerze. Wystarczyło, aby z krzaków wyskoczyła sarna a pies był już w pogoni. Na głośne wołanie swojego opiekunka nigdy nie zareagował. Właściciel zdecydował się na elektroniczną obrożę, która w takiej sytuacji działa jak długa ręka opiekuna, w ręku właściciel ma nadajnik, jeśli pies nie reaguje na komendę, wysyła sygnały - wibracje, dźwięk lub impuls elektrostatyczny. W tego typu sytuacjach, należy natychmiast nacisnąć przycisk elektrostatycznego impulsu i wysłac jasną komendę w kierunku psa: stój lub do mnie.

  • Wskazówka: Dobrym wyborem w przypadku tego problemu jest wybór elektronicznej obroży w kombinacji z elektronicznym ogrodzeniem Reedog FX-500 ogrodzenie i obroża treningowa. Ten nowy model to połączenie obroży treningowe i ogrodzenia w jednym. Dzięki niemu pies będzie szkolony na spacerze i zapobiegniesz jego ucieczkom z ogrodu. Urządzenie jest wodoszczelne a jego zasięg wynosi 1 kilometr, jest specjalnie stworzony do treningu psa w lesie.

Max: Bokser, który skakał na ludzi

Oduczyć psa skakania na ludzi może być bardzo trudne. Błędem jest karanie psa za okazywanie uczyć kiedy przyjdzie do Ciebie, co wyraża przez skoki. Boxer Max skakał w momencie każdej wizyty znajomych i w czasie spacerów na przypadkowo spotkanych ludzi. Dla zmęczonego tego typem zachowania właściciela było to bardzo denerwujące. Dlatego zdecydował się na obrożę treningową. Oczywiście, trening był konsekwentny, opiekun starał się porozumieć ze swoim psem, głównie za pomocą jasnych komend "nie wolno" razem z wychowującymi impulsami (dostępne są wibracje, dźwięk, elektrostatyczna stymulacja). Max szybko skojarzył związek pomiędzy sygnałem a jego zachowaniem, szybko zaczął reagować już na wibracje lub dźwięk. Pies szyko zrozumiał, że skakania się od niego nie oczekuje. Dzisiaj słucha właściciela gdy ma założoną elektroniczna obrożę na szyi. Razem ze swoim właścicielem pracują nad posłuszeństwem bez pomocy obroży.

  • W podobnych przypadkach dobrym wyborem jest Petrainer PET998DR. Jest to klasyczna obroża treningowa w dobrym stosunku cena/jakość. Zasięg 300 metrów. Zaletą jest mały, ergonomiczny nadajnik. Trzy możliwości wysłania ostrzeżenai - dźwięk, wibracja, impuls. który możesz ustawić na jednym z 99 poziomów.

Denis: Meszaniec, który ciągnął opiekuna na smyczy

Energetyczny mieszaniec Denis podczas spacerów dawał się we znaki swojej właścicielce. Gryzł, ciągnął smycz nie można było do niego dotrzeć. Z tego powodu otrzymał elektroniczną obrożę przeciwko ciągnieciu. Stopniowo nauczył się chodzić przy nodze, bez gryzienia smyczy lub ciągniecia. Wymagało to oczywiście regularnego i konsekwentnego treningu. Bez obroży treningowej, szkolenie było bardzo trudne. Elektroniczna obroża sama po pociągnięciu przez psa wysyła sygnał, który przypomina psu aby nie ciągnął.

  • Wskazówka: Ciągnięcia i gryzienia, oduczysz psa o wiele szybciej z pomocą elektronicznej obroży. W tym celu zaprojektowana została obroża Petrainer PET899. Część zestawu stanowi obroża, którą zakładasz psu na szyję, drugi element pomiędzy smycz a obrożę. Jeżeli pies pociągnie z odpowiednią siłą, jednostka wyśle sygnał do obroży, która wyśle wibracje lub wyśle impuls według wybranego trybu. Obroża ma dwa ustawienia siły, które sprecyzowane pod różne psy. Wykorzystuje wibracje i impuls elektrostatyczny.

Hans: Jamnik, który szczekał w domu

Gdy tylko za opiekunem zamknęły się drzwi, Hans zaczynał szczekanie i wycie. Czasami trwało to krótko, czasami cały dzień. Sąsiedzi oczywiście nie pozostali niewrażliwi. Ważne było odkryć przyczynę uciążliwego szczekania w domu. Następnie nauczyć psa samodzielności co jest czasochłonne i wymagające (przeczytaj kilka rad jak oduczyć psa szczekać). Międzyczasie psu została założona obroża antyszczekowa, która aktywowała się w momencie gdy pies zaczął szczekać.  Najpierw obroża wysyła ostrzeżenie dźwiękowe, jeżeli pies kontynuuje szczekanie wysyłany zostaje impuls na niskim poziomie. Aby pies oduczył się szczekać, pomogła także smart kamera. Teraz jest na etapie, w którym potrafi nie szczekać nawet bez obroży.

  • Wskazówka: Przeciwko szczekaniu i wyciu działa obroża Petrainer PET852 to lekka i skuteczna obroża antyszczekowa przeznaczona dla psów z wagą od 5 kg. Bateria w obroży ma długą żywotność, wrażliwość na szczekanie psa na pieciu poziomach.

Dusty: Niemiecki owczarek, który opanował komendy i ćwiczy agility

Elektroniczne obroże dla psów nie są wyłącznie pomocą treningową, która służy do oduczania złych nawyków, ma także znaczenie w treningu pozytywnym: obroża pomoże dopracować komendy do doskonałości, będziesz mógł przejść do bardziej wymagającego treningu, jakim jest agility. Niemiecki owczarek Dusty, opanowane miał dobrze podstawowe komendy, czasami miał humory i odmawiał podstawowego posłuszeństwa. Jego właściciel, doświadczony opiekun, doskonalił podstawowy trening, dzięki pomocy obroży treningowej. Dziś razem pokonują trudne przeszkody jakimi są tunele lub drabinki.

  • Wskazówka: Do wymagającego treningu lepiej wybrać profesjonalne obroże, na przykłąd elektroniczną obrożę Aetertek AT-919C z zasięgiem do 1 000 metrów, z wodoszczelnym odbiornikiem, zanurzalnym do 1 metra. Jest to wyjątkowe urządzenie z ergonomicznym nadajnikiem, prostym stereowaniem, podświetlanym ekranem, ładowanym odbiornikiem i nadajnikiem z możliwością kontroli 2 psów jednocześnie.